Як і варто було очікувати – нардепи намагаються захистити “своїх олігархів”. Опозиційні депутати звертатимуться до Конституційного суду з приводу закону про олігархів.

Про це заявив нардеп з фракції “Батьківщина” Олексій Кучеренко, пише “Україна 24”.

«Це голосування — фактично знущання з регламенту, з Конституції, з парламенту. Ми ж розуміємо, всі нормальні, адекватні люди виступають за зменшення впливу олігархів, але кожен закон повинен бути законним. Він повинен відповідати Конституції та бути ефективним, у ньому повинні бути дієві механізми вирішення поставлених завдань. А цей законопроєкт не володіє такими якостями.

Передусім він має на меті піар своїх ініціаторів, тому що це дуже актуальне питання. І головне, зручно всі свої провали, невігластво і непрофесіоналізм на когось повісити. А те, що дорогою порушили регламент, не дали виступити жодному автору правок… У нас не так багато було правок, у “Батьківщини”, там були ефективні правки. А в результаті все зараз суб’єктивно концентрується на рівні РНБО, і в ручному режимі призначатимуть – хто олігарх, а хто не олігарх», — сказав він.

Кучеренко дав прогноз про наслідки голосування.

«Чим це закінчиться — через те, що був порушений регламент, депутати звертатимуться до Конституційного суду, у мене немає сумнівів. А до того моменту прийде і відповідна оцінка Венеціанської комісії, і вона на 99% буде професійною, юридичною», — сказав він.

Нагадаємо, що у Верховній Раді опозиційні народні депутати заблокували трибуну після того, як законопроект про деолігархізацію №5599 вирішили розглядати в скороченому режимі.

Окрім того, як зазначив політолог Володимир Фесенко, у Раді сформувалася коаліція:

«Кожна з опозиційних сил захищала інтереси свого олігарха – «євросолідарность», природно, топила за Порошенка, ОПЗЖ – за Медведчука, Фірташа, Льовочкіна і потенційних олігархів на регіональному рівні, природно, були проти і друзі Ахметова з різних фракцій і серед позафракційних. Але і серед олігархів знайшлася «слабка ланка» – Ігор Коломойський. Він, мабуть, давно вже змирився з тим, що буде в Реєстрі олігархів, морально до цього готовий, і для нього (і його партнерів у Раді) головне – не вступати в конфлікт з Президентом», – заявив Фесенко.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський вже подякував депутатам, які підтримали законопроект.

“Так, це багатьом політикам не подобається. Так, вони хочуть жити, як раніше, працюючи на олігархів. Так, було дуже багато тиску на наших депутатів, дуже багато інтриг і навіть шантажу. Але закон ухвалено.

Я вдячний кожному депутату, який підтримав цей закон. 229 “за” від “Слуги Народу” та 279 “за” в цілому в парламенті – це правильний сигнал. Олігархічної гілки влади в Україні більше не буде. Законодавча, виконавча та судова – так. А для олігархів шлях єдиний – стати чистим бізнесом”, – зазначив він.