Мери українських міст, які всупереч вимогам МОЗ відмовилися посилювати адаптивний карантин, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив радник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Володимир Мартиненко.
“У нас є 325 стаття Кримінального кодексу. Там за порушення правил і норм, пов’язаних з карантином, відповідальність. Якщо це спричинило за собою смерть – до 8 років. Будуть чи не будуть покарані мери – залежить від наслідків”, – заявив радник Авакова.
Мартиненко пов’язав демарш мерів з наближенням місцевих виборів в Україні.
“Мери українських міст готуються до походу на вибори, готуються продовжувати свої терміни, вони спираються на тих громадян, які їх обрали. Але тут застерігаю, щоб не загравали з вірусом – йому нецікаво, чи пов’язана ситуація з виборами. У нас зараз величезна кількість померлих, кількість інфікованих зростає щодня, і я впевнений, що нам треба спільно з місцевою владою робити все, щоб уберегти громадян”, – зауважив він.
Радник голови МВС нагадав, що у міської влади немає повноважень скасовувати рішення Кабміну і центральних органів влади.
“Жоден міський виконком скасувати рішення уряду не може. Ми можемо скільки завгодно говорити, чому вони так роблять, але давайте повернемося до реальності. У нас є закон, і він виглядає таким чином, що кожен орган влади діє у прямо передбачений спосіб, інших варіантів немає. Інакше вийде ситуація як на Донбасі – коли місцева влада ухвалює рішення, які прямо суперечать загальній конструкції”, – заявив Мартиненко.
Нагадаємо, Луцька міськрада відмовилася зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади у зв’язку з внесенням міста до так званої “червоної зони” щодо коронавірусу. До аналогічних дій вдалася влада Тернополя.