ДБР відкрило кримінальну справу через дії Юрія Бутусова на відео зі стріляниною з гармат по, нібито, непідконтрольному Донбасу.

Про це повідомило ДБР на своєму офіційному сайті.

Слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці у Фейсбук, у межах розпочатого кримінального провадження.

28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з «Гаубиці Д-20» калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: «по окупантах вогонь».

Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну.

Усі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Юрій Бутусов, будуть перевірені. В тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Будуть перевірені також і можливі посадові порушення тими особами, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.

За попередніми висновками, подія відбулась за межами зони ООС. Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки. Закликаємо усіх громадян України при публікації будь-яких матеріалів враховувати можливі негативні наслідки для інформаційної безпеки держави.

До слова, раніше спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook розкритикував вчинок журналіста Юрія Бутусова, який напередодні опублікував відео стрільби з артилерійської зброї найманцями на Донбасі.

На думку Арестовича, Бутусов опустився до рівня російського актора Михайла Пореченкова, який раніше потрапив у великий скандал, відкривши вогонь із кулемета у Донецькому аеропорту. Більше того, Арестович заявив, що у Бутусова розпочалася манія величі.

У соціальних мережах також зазначили, що журналіст не має права брати до рук зброю, оскільки наражає своїх колег на ризик бути ліквідованими на передовий під час виконання професійних обов’язків.

“БІК ВІЙНИ. Тепер ви точно знаєте, як виглядає велика маячня. Я ж казав: товариш – давно клієнт не стільки прокуратури, скільки психіатрії. Будь-яка популярна людина проходить моторошну спокусу уявити себе заступником Господа Бога з політичної частини або хоча б Пореченковим”, – написав Арестович

“Виходу з цієї ситуації зазвичай два: у психоз, у підвищену строгість до себе самого. Як ми можемо легко відзначити, спостерігаючи за пацієнтом деякий час, не всім щастить. Що далі? Перемагатиме Паніна?” – зазначив Арестович.

Раніше президент Володимир Зеленський звинуватив Бутусова в хайпі та загибелі українських солдатів після того, як той опублікував кадри удару безпілотника “Байрактар” за позиціями російських найманців. За словами Зеленського, після публікації відео бойовики різко збільшили кількість атак на позиції ЗСУ, скидаючи бомби з дронів. Зеленський додав, що йому доводиться обговорювати застосування Bayraktar із міжнародними партнерами.

Журналіст звинувачення на свою адресу заперечує. Бутусов відповів, що Зеленському має бути соромно і він перекладає свою відповідальність на інших.