kjhgf

Український журналіст Юрій Бутусов опублікував імовірний список членів майбутнього Кабміну України, керівників міністерств та відомств, якщо новий уряд очолить нинішній глава Верховної Ради Володимир Гройсман.

Про це журналіст написав на сторінці у соцмережі, передає Корупція.Інфо.

"Склад майбутнього Кабміну Гройсмана, президії Ради, Генеральної прокуратури, ГФС і НАК — політичні торги по 25 лотів на 5 квітня: Іван Міклош вже не впевнений, що хоче зайняти пост міністра фінансів", – зазначає Бутусов.

При цьому, посилаючись на джерела близькі до переговорного процесу щодо нової коаліції в Раді, журналіст розповідає, що нова парламентська коаліція ймовірно буде складатися з двох фракцій — "БПП" і Народного фронту, а загальна кількість нардепів становитиме 227-228.

"Радикальна партія вимагає пост голови ВР для Олега Ляшка, БПП і НФ категорично проти. Пропонують Ляшко розглянути інші варіанти. Тому поки РПЛ не розглядається як учасник коаліції", – пише він.

Також, Бутусов підкреслює, що поза коаліцією залишиться фракція  "Самопоміч" і додає, що "зараз тривають переговори з "Батьківщиною", але "БПП" і НФ не впевнені, чи варто віддавати "Батьківщині" пост міністра екології".

"Склад майбутнього Кабміну Володимира Гройсмана на сьогодні такий:

1. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман (БПП)

2. Перший віце-прем'єр-міністр — Борис Ложкін (БПП)

3. Віце-прем'єр з соціальної політики — Павло Розенко (БПП)

4. Віце-прем'єр з європейської інтеграції – Іванна Климпуш-Цинцадзе (БПП)

5. Міністр фінансів — словак Іван Міклош вже сказав Гройсману про відмову займати посаду міністра. Втім, він ще має час передумати. Переформування уряду почнеться наступного тижня. Інші кандидати поки не розглядаються. (квота БПП)

6. Міністр МВС — Арсен Аваков (НФ)7. Міністр енергетики — не визначено. Володимира Демчишина пропонує БПП, а НФ категорично проти, вимагають іншого кандидата. Це в будь-якому випадку залишається квотою БПП.

8. Міністр охорони здоров'я — Дмитро Шимків (БПП)

9. Міністр екології — тривають переговори з "Батьківщиною"

10. Міністр інформаційної політики — Юрій Стець (БПП)

11. Міністерство економіки — Олександр Данилюк (БПП) (це той Данилюк, який зараз заступник голови адміністрації президента)

12. Міністр освіти — Лілія Гриневич (НФ)

13. Міністр юстиції — Павло Петренко (НФ)

14. Мінінфраструктури — кандидат не визначений. Озвучується ім'я Володимира Омеляна, але можуть і переграти. У будь-якому випадку це квота БПП

15. Міністр регіонального розвитку — Геннадій Зубко (БПП)

16. МЗС — Клімкін. (БПП)

17. МО — Полторак. (БПП)

18. Міністр соціальної політики — Андрій Рева (БПП)

19. Міністр Кабінету міністрів — Саєнко. (БПП)

20. Міністерство культури — Євген Нищук. Але є варіант і збереження Кириленко. У будь-якому випадку це буде квота БПП.

21. Державна фіскальна служба — Ніна Южаніна (БПП)

22. НАК "Нафтогаз" — Андрій Коболєв (НФ)

23. Голова Верховної Ради — Андрій Парубій (НФ). Перший віце-спікер від БПП – або Ірина Геращенко або Степан Кубів.

24. Генеральний прокурор Юрій Луценко (БПП). Хоча американські дипломати проти на цьому посту будь-якої людини, пов'язаного з БПП, НФ і будь-якими іншими політичними силами. Втім, ще більше американці заперечують проти призначення на посаду генпрокурора будь-якого представника команди Шокіна – Говди, Столярчука, Севрука. Першим заступником генпрокурора НФ пропонує Наталю Севастьянову.

25. Рахункова палата – переговори тривають", – резюмував Бутусов.