зелені чоловічки

У бою неподалік населеного пункту Щастя на Луганщині військовослужбовці Збройних сил України (92 механізована бригада) захопили в полон командира групи спецназу 3-ї бригади ЗС РФ (місце постійної дислокації – Тольятті) капітана Євгенія Єрофєєва, а також заступника командира групи сержанта Олександра Александрова, які зазнали поранень. Серед українських бійців один загиблий, троє поранені. Російські військові вже дають свідчення.

Про це у соцмережі повідомив журналіст Юрій Бутусов, передає новину «Преса України», повідомляє Корупція.інфо

За його словами, російські диверсанти атакували після того, як підрозділи АТО провели ротацію.

«Після ротації і відведення з фронту під Щастям підрозділів 80-ї аеромобільної бригади, загін 3-ї бригади спецназу Збройних сил Росії зробив спробу нанести удар по підрозділам 92-ї механізованої бригади, яка замінила десантиків. Однак українські воїни зуміли вчасно виявити наближення ворога, і російським «зеленим чоловічкам» не вдалося застати українців зненацька», – зазначив Бутусов.

За даними журналіста, обидва російські спецназівці після операції знаходяться в задовільному стані і дають свідчення. Уже стало відомо про командування частини та конкретні накази, які їм віддало російське військове командування.

«Категорично неприпустимо проводити які-небудь обміни полонених російських спецназівців. Тільки суд, тільки вирок. Ці свідки таємницею не оголошеної війни Росії проти України. Вони вбили українських військових, вони зобов'язані відповідати за свої злочини, і цей суд повинен бути показовим для всіх бандитів у російських погонах. Видача і обмін російських військових злочинців завдасть шкоди державним інтересам України. Оскільки цей факт прямої участі РФ у війні і прямого порушення Мінських угод повинен бути задокументований за законом. Весь світ повинен дізнатися на суді, хто такі ці «ополченці», які ведуть війну на Донбасі при цьому поширюючи брехню про невтручання і «мирне врегулювання», – переконаний Бутусов.

Речник АП з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що російських військових захопили бійці батальйону «Айдар».