8 лютого на 94-му році життя перестало битися серце Віллі Тарнопольського. Був одним з засновників ДЮСШ у місті Фастів, у якій завдяки зусиллям Тарнопольського відділення баскетболу завжди було зразковим. Спочатку він викладав і тренував, потім очолив цей навчально-спортивний заклад, який дав путівку у світ багатьом зіркам баскетболу.

За час роботи у Фастівській ДЮСШ Тарнопольський проявив себе, як досвідчений, висококваліфікований спеціаліст, педагог та вихователь, люблячий свою справу. Підготовив цілу плеяду перспективних спортсменів, які захищали честь Київської області, та представляли нашу державу на змаганнях Європейського та Світового рівнів, виступаючи у складі збірної команди України і командах майстрів. Це і Н.Ковбасенко – чемпіонка Європи, Р.Кириченко – чемпіонка Європи, призер світу і Олімпійських ігор в Атланті, І.Єгорова – член молодіжної збірної команди України, чемпіон України в складі команди „Тім-Скуф” – 2000 року, Н.Крилова – член збірної команди України, учасниця Чемпіонату Європи – гравець команди,Академія” м.Харків – 2000 року, та інші.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За підготовку спортсменів високого класу, чемпіонів Європи, призерів світу і Олімпійських ігор, за підготовку спортсменів в Збірну команду України, та особистий внесок в розвиток дитячо-юнацького баскетболу у 1993 році Тарнопольскому В.Я. присвоєно почесне звання „Заслужений тренер України”.

У 1999 році – команда підготовлена Вілій Яковичем стала Чемпіоном І літніх молодіжних ігор Київщини, а у 2000 році – переможцем І Спартакіади школярів Київщини. Дитячі команди різних вікових груп під керівництвом Тарнопольского В.Я. щорічно стають переможцями та призерами Першостей Київської області.

За підготовку висококваліфікованих спортсменів у збірну команду України Тарнопольський був нагороджений Знаком „Відмінник освіти України”. Багаторазовий переможець оглядів – конкурсів тренерів Київщини. За відмінні показники в роботі нагороджений незчисленною кількістю грамот, дипломів, подяк Міністерства освіти та обласного управління освіта.

Вілій Якович – тренер вищої категорії, суддя національної категорії його характеризувала висока вимогливість до порученоі ділянки роботи, професіоналізм у вирішенні завдань щодо державної політики в галузі фізичної культури і спорту, особисто баскетболу в м. Фастів та Київської області. Ним у м. Фастів створена баскетбольна школа, яка користується високою повагою баскетбольної громадськості області, України.