Популярне: "Звіринець в шоу для диб*лів": В Мережі активно обговорюють героїв програми "Одруження на осліп"

 

Журналісти програми "Схеми" з'ясували, як перша леді України Марина Порошенко очолила Український культурний фонд, передає Корупція.Інфо

Відзначається, що Марина Порошенко тепер буде мати пряме відношення до розподілу бюджетних коштів. Наприклад, цього року мають витратити 207,5 мільйона гривень.

«Для мене це була несподіванка… Я не відразу погодилася на цю посаду, розуміла відповідальність, яка лягає саме на голову наглядової ради. По-друге, я розуміла, яку реакцію викличе це у суспільстві… Але я думаю, що ми покажемо якісний прозорий результат», – призналась Марина Порошенко журналістам.

Онак ЗМІ з'ясували, що була створена лише видимість прозорого конкурсу з обрання половини членів наглядової ради, які згодом одностайно висунули Марину Порошенко на посаду голови Українського культурного фонду.

Також наголошується, що глава фонду та члени наглядової ради, незважаючи на право розпоряджатися бюджетними коштами, не будуть заповнювати електронні декларації, оскільки їх робота не підпадає під дію закону "Про запобігання корупції".

Також у Марини Порошенко є диплом мистецтвознавця, який вона отримала в 2007 році. Але в той же час, деякі викладачі сказали, що не пам'ятають Порошенко або не викладали у неї.

"Все це викликає питання: а змогла б Марина Порошенко отримати таку посаду при дотриманні всіх прописаних законом процедур і якби вона не була дружиною президента?", -йдеться в сюжеті.

Нагадаємо, Марину Порошенко на посаду призначив Євген Нищук – міністр культури України і частий гість Адміністрації президента України. І наголосив: за її кандидатуру одноголосно проголосували всі члени наглядової ради фонду.

23 березня 2017 року Верховна Рада підтримала законопроект №5491 про Українському культурному фонді – бюджетній установі, яке буде виконувати спеціальні функції зі сприяння національно-культурному розвитку країни.

Президент Петро Порошенко підписав його 21 квітня 2017 року.