Український контрнаступ по деокупації півдня йтиме обережно, щоб зберегти якомога більше ресурсів. Тому стрімких змін по лінії фронту не буде. На це піде деякий час. Найвиснажливіша битва може бути саме за Херсон.

Про це в інтервʼю Новини.LIVE розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

За його словами, російські війська не зможуть тримати правобережну частину Херсонщини достатньо довго. Вони можуть піти на те, що вміють добре робити — використовувати місцеве населення як живий щит і як заручників. Найефективніше вони це роблять у великих містах. Наприклад, у Херсоні.

“Не виключаю, що найбільш виснажлива битва буде саме за Херсон. Окупанти можуть сконцентрувати всі свої сили та засоби саме в там і утримуючи місцевих як заручників, блокувати будь-які контрнаступальні дії ЗСУ. Це вже рівень міських боїв, які при великій кількості цивільного населення мають дуже великі ризики. Це руйнування цивільних обʼєктів та загибель цивільних”, — відзначив Коваленко.

За його словами, стрімких змін по лінії фронту не буде, на це піде деякий час. Контрнаступ з боку ЗСУ йтиме обережно, щоб зберегти якомога більше ресурсів.

“ЗСУ здійснюють контрнаступальні дії виключно на тих напрямках, де російські окупанти найбільш виснажені та мають нівельований оборонний потенціал. Така ситуація у росіян не всюди. На правому березі Херсонської області українській армії, внаслідок постійного впливу на склади, вдалося досить серйозно зруйнувати систему управління та забезпечення передових підрозділів та передові лінії зіткнення”, — підсумував експерт.