2 грудня на черговій сесії Верховної Ради України було ухвалено бюджет на 2022 рік. Вперше в державному бюджеті виконано вимогу “Про освіту”. 

Держбюджет на 2022 рік залишився збалансованим та реалістичним, але при цьому дійсно є момент розвитку та модернізації країни. Пріорітетні напрямки залишились незмінні, а це:  медицина, освіта, оборона та безпека, соціальна сфера, інфраструктура, підтримка бізнесу та інновацій. 

Президент Володимир Зеленський вже наголошував раніше, що одним із головних акцентів бюджету на 2022 рік є підвищення зарплати медикам. Мінімальна заробітня плата для лікарів тепер становитиме 20 тис. гривень. 

Міністр культури Олександр Ткаченко та прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментували зміни в плануванні та назвали бюджет 2022 року – бюджетом модернізації та непростої перемоги. 

На своєму Telegram-каналі Олександр Ткаченко зазначив суми дофінансування, а також емоційно висловився про подію.

“Тепер МКІП без видатків на кіно, але 4,6 млрд грн дофінансування сфер – наша з вами спільна перемога. Непроста (навіть сказав би дуже), але перемога. Додаткові 4.6 млрд грн – це ще й визнання їхньої вагомості. Таку динаміку щороку зростати варто зробити традицією держави”, – пише Ткаченко.

Денис Шмигаль наголосив на тому, що за останні 10 років жоден бюджет не передбачав такого об’єму капітальних видатків, як буде у 2022 році.

“140 млрд грн, або 9,4% від всіх видатків — це саме інвестиції в розвиток економіки. Передбачено кошти й на програми пільгового кредитування, і на доступну іпотеку для всіх українців”, – зазначив Шмигаль.

Також політик наголосив на тому, що практично по всіх статтях основних видатків Україна підвищує фінансування.

“У бюджеті закладено десятки нових програм і практично по всіх статтях основних видатків ми значно підвищуємо фінансування. Це бюджет для розвитку та модернізації нашої країни”, – заявив політик.

Експертка з питань науки та освіти, депутатка партії  “Слуга народу” Юлія Гришина на своїй сторінці у Facebook написала, що вважає бюджет 2022 – бюджетом про людей і для людей. Нардепка вважає, що він не може задовільнити всі потреби, зараз для України це просто нереально. Та Гришина додає, що бюджет-2022 максимально реалістичний та збалансованийна сьогодні.