Цього дивного чоловіка звуть Джадана «Малай» Пайенг (Jadav "Maladie" Payeng). Його дивовижна історія починається в далекому 1979 році. Джадана, якому тоді було тільки 16 років, після одного з повеней виявив на березі безліч мертвих змій. Рептилії померли від спеки, оскільки берег був абсолютно пустельним і не було жодного деревця, яке могло б дати тінь, а разом з нею і можливість повернутися назад до рятівної річки.
Побачене глибоко вразило Джадава Пайенга. Він вирішив змінити ситуацію і зробити берег річки придатним для життя. Проте представники влади, до яких він звернувся за допомогою, сказали, що на безлюдному березі не прийметься жодна рослина, і відмовилися допомагати йому в цьому.

Тоді Пайенг вирішив самостійно перетворити безлюдні береги в густий ліс. За порадою старійшин села він спершу посадив лише двадцять саджанців бамбука, щоб подивитися, чи зможуть вони прийнятися. Бамбук укорінився і зазеленів, тому Джадана продовжив саджати дерева.

Бачачи, що посаджені Пайенгом рослини прекрасно приймаються, влада поміняла свою точку зору і розробили проект по насадженню 200 гектарів лісу на пустельних прибережних територіях. Джадана Пайенг активно допомагав лісникам в реалізації цієї ідеї, а після залишився жити в новонасаженном лісі, доглядаючи за ним, і засаджуючи деревами все нові і нові пустельні території навколо.

Зусиллями Джадава Пайенга до сьогоднішнього часу лісок розрісся втричі і зараз займає близько 6 квадратних кілометрів. Ліс налічується більше тисячі видів дерев, тут оселилося безліч тварин, включаючи тигрів, носорогів і слонів.

Висаджений Джадавом ліс став справжнім заповідником. Втім, далеко не у всіх це викликало захват. Одного разу місцеві фермери пригрозили вирубати всі дерева, оскільки слони витоптали рисові посіви на полях неподалік. Однак Пайенг встав грудьми на захист свого дітища, сказавши, що краще нехай уб'ють його, ніж знищать ліс. Зрештою місцеві жителі погодилися з тим, що краще мати поруч ліс, ніж пустелю.

Довгий час від Джадава Пайенга не було ніяких звісток. Але влада знову заговорила про його роботу в 2008 році, коли екологи почали шукати зникле стадо слонів популяцією в 115 особин, яке мігрувало із заповідника в ліс Пайенга. Розшукавши зниклих тварин, екологи були вражені флорою і фауною нового лісу. Дітищу Пайенга був привласнений заповідний статус, а до нього самого потягнулися багато вчених, переймаючи досвід з озеленення планети.

Просто неймовірно, що одна людина може настільки змінити обличчя нашої планети в кращу сторону. Такими людьми треба пишатися! Якщо тебе вразила історія «хранителя лісу» з Індії, то обов'язково поділися нею зі своїми друзями.