Росія повинна вивести війська з України, щоб зробити можливими мирні переговори. Кремль має зробити кроки для досягнення миру.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

“Очевидно, що Росія напала на Україну, і Росія – це та країна, яка повинна щось зробити зараз. Вона повинна зробити крок уперед, щоб мир став можливим, і те, що необхідно – це виведення військ”, – заявив він.

Водночас Шольц пообіцяв постійну військову підтримку Україні.

“Ми робимо все можливе, щоб Україна отримала все необхідне для самооборони. Ми простежимо за тим, щоб виробництво боєприпасів було активізовано. Для зброї, яку ми поставили самі, але також і для зброї, яку було передано зі Східної Європи”, – заявив він.

При цьому канцлер додав, що Німеччина підтримуватиме Україну доти, доки це буде необхідно.

Нагадаємо, 25 лютого американське видання WSJ повідомляло, що Макрон і Шольц на зустрічі із Зеленським у Парижі 8 лютого сказали президентові України про необхідність розпочати мирний діалог із РФ. За інформацією журналістів, деякі високопосадовці європейських чиновників сумніваються в тому, що ЗСУ вдасться звільнити всю свою територію.

Та схоже, Шольц змінив свою позицію. Так чи інакше, як казав президент України Зеленський, після всього, що скоїла РФ, просто сісти з нею за стіл переговорів Україна не може.