Окупанти не можуть стримати контрнаступ, оскільки зіткнулися з нестачею резервів.

Українські військові просунулися на Слобожанському та Херсонському напрямках, російські пабліки поширюють чутки про якусь “суперзброю” ЗСУ.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов на Youtube-каналі ТСН.

“На жаль, офіційної інформації від нашого Генштабу немає, але є інформація від російських джерел, особливо від соціальних мереж та ЗМІ. За їхньою інформацією, на Слобожанському напрямку триває контрнаступ, і наші війська просуваються у напрямку Кремінної та Сватового від Куп’янська”, — повідомив експерт.

За його словами, у російських військ “стан приблизно на рівні паніки, тому що немає резервів, нема чим посилювати підрозділи”.

“І на Южнобузькому напрямку в Херсонській області вчора начебто як Збройні сили України прорвали фронт і рухаються в напрямку Нової Каховки. Російські паблики пишуть, що там була застосована якась суперзброя, яка повністю позбавила російські війська зв’язку”, — розповів Жданов.

Окупанти у Херсонській області несуть великі втрати, але їм забороняють відступати “попри всі закони військової науки”, бо це завдасть удар по авторитету Путіна.

Про це розповів секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко.

Як зазначив Костенко, для Російської Федерації стратегічно південь України є більшим пріоритетом, ніж схід.

За його словами, на півдні війська РФ “дуже сильно потерпають від наших Збройних сил”.

“Наші Збройні сили на південному напрямку завдають їм ураження, у них кожного дня шалені втрати. Але політично Путін не відводить свої війська з правого берега, тому що розуміє, що це удар по його авторитету. За фактом – з усіх задекларованих цілей єдине обласне місто, яке змогли збройні сили окупантів захопити”, – розповів Костенко.

Як пояснив полковник СБУ, Путін розуміє, “який це буде по ньому удар”.

“Вони тримаються, ми чули, як їх мотивували в радіоефірі – тепер це ваша земля, маєте битися, як за нашу землю. Але відгуки були не досить мотивовані. Тому їх змушують триматися попри всі закони військової науки”, – додав він.

Путін вирішив повести країну північнокорейським шляхом, бо тільки так він може зберегти свій режим.

Після оголошення Путіним мобілізації в РФ стало набагато складніше робити прогнози, адже це спричинило надто багато змін.

За словами радника Офісу президента України Олексія Арестовича, коли перші мобілізовані приїдуть на фронт у великій кількості, вже стане зрозумілою їхня реальна боєздатність. І саме це є ключ до розуміння ситуації.

Також політик висловив думку, що Путін вирішив повести Росію шляхом Північної Кореї, оскільки це єдиний спосіб зберегти режим.

“Вони оголосили мобілізацію і одночасно не закрили кордону. Так само не робиться. Вони обчислюють сильних, розумних, схильних бунтувати і зменшують базу соціального протесту, а покірних ставлять у лад під рушницю з посиленими кримінальними термінами за непокору наказу, таким чином заганяючи народ у північнокорейський варіант”, – пояснив політичний аналітик.

Арестович додав, що для нього вся ця історія з мобілізацією, референдумами, погрозами ядерного удару значно більше схожа на підняття переговорних ставок, ніж на реальну ескалацію:

“Путін сам заговорив про переговори. І перехід Росії до північнокорейського варіанту набагато правдоподібніший, ніж друга спроба перемогти Україну”.