Збройні сили України продовжують звільняти території Луганщини, окупанти намагаються вибудувати багатошарову лінію оборони. Про це пише, голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в Telegram.

Ситуація на фронті.

“Російські окупаційні війська стрімко намагаються вибудувати багатошарову лінію оборони. Всю першу ділянку лінії фронту дуже активно мінують. Це стосується не лише мості та доріг, а й адмінбудівель”, – заявив Гайдай.

Також українські військові вже стикнулися й з першою хвилею мобілізованих росіян. Здебільше це люди цивільних професій, однак є й ті, які вже служили раніше в армії. Останні ж є найнебезпечнішими, оскільки знають як поводитись зі зброєю. Водночас як зауважив Гайдай, мобілізація жодним чином не змінила ситуація на фронті окрім кількості мертвих окупантів.

“Зараз почалась компанія на окупованій частині області по виявленню українських ДРГ, але насправді цілю є пошук дезертирів, які повтікали з фронту та чекають можливості, щоб пересидіти та здатися в полон”, – заявив Гайдай.

Опалювальний сезон в Луганській області.

“Після деокупації ми скоріш за все дамо можливість людям приїхати перевірити свої будинки й квартири, але не будемо давати можливості залишатись там, оскільки через обстріли вся система опалення зруйнована й відновити її за пару місяців неможливо”, – відзначив Гайдай.

За словами голови ОВА, багато людей переїжджає з великих міст до сільських будинків. Якщо їх нема, то займаються порожні, щоб перезимувати в теплі. Як з’явиться можливість цивільним роздаватимуть теплі речі, буржуйки.  

Загалом, станом на сьогодні Збройні сили України звільнили від окупантів імовірно близько 200 квадратних кілометрів у Луганській області. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни. Зазначається, що триває контрнаступ у західній частині регіону на схід від річки Оскіл у напрямку Сватового та Кремінної.

Експерти нагадали, що глава Луганської ОВА Сергій Гайдай офіційно назвав вже сім населених пунктів, звільнених Збройними силами України. За оцінкою ISW лінії фронту українських військ, українські сили знаходяться в межах 20 км від західного боку Сватового. Російські окупанти, імовірно, готують оборону в Старобільську і Сватовому у відповідь на контрнаступ України. У РФ повідомили, що 9 жовтня група Вагнера направила близько 1000 осіб для посилення угруповання російських військ в Лисичанську.

Крім того, Гайдай повідомив, що окупанти підірвали залізничний і мостовий переходи біля Сватового, встановлюють міни і продовжують підготовку оборони в цьому районі станом на 10 жовтня. Також Гайдай повідомляв, що окупаційні війська Росії на тлі наступальної операції армії України в Луганській області готуються до втечі. В окупованому Сватовому вони мінують об’єкти інфраструктури, будівлі та території, вивозять обладнання та палять документацію.

“Ймовірно, розуміючи про незручний для тривалої оборони ландшафт місцевості, росіяни вирішили вивезти зі Сватового основні медичні та соціальні установи — перш за все, обладнання”, – зазначив Гайдай.

Також він підкреслив, що в підконтрольній ворогу Кадіївці росіяни масово знищують архіви та копії документів. Особливо папери, в яких міститься інформація про історію окупації.