Олександр Тупицький не має повноважень скликати засідання Конституційного Суду. Ба більше, він не повинен взагалі приходити на роботу. Таку позицію висловив ексголова КСУ Станіслав Шевчук.

Колишній голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук розкритикував свого наступника Олександра Тупицького.

В ефірі одного з українських телеканалів 2 січня Шевчук заявив, що Тупицький “займається незрозумілими речами”.

Це унікальна ситуація – коли суддя і голова суду Тупицький, якому вже висунуто підозру, продовжує займатися якимись незрозумілими речами, – сказав Шевчук.

Він здивований, що Тупицький “збирає спеціальне засідання на 5 січня”, хоча “не має жодних повноважень не те що скликати якесь засідання, а й приходити на роботу”.

На думку Шевчука, судді КСУ спокійно можуть зібратися і “без пана Тупицького”, і розв’язувати поточні проблеми.

“Давно час почати дисциплінарну процедуру звільнення пана Тупицького в установленому порядку”, – вважає Станіслав Шевчук. Але КСУ досі цього не зробив.

Це дуже небезпечний прецедент. Указ президента – чинний, і судді, які прийдуть на засідання, таким чином пошлють суспільству сигнал, що вони не визнають указ президента. Це основа руйнування правової держави, – пояснив свою точку зору колишній очільник КСУ.

Нагадаємо, 28 грудня 2020 року Олександр Тупицький мав з’явитися в Офіс генпрокурора для отримання підозри у справі про підкуп свідка, але не прийшов.

Тоді прокуратура надіслала повідомлення про підозру Тупицькому поштою, а президентові Зеленському надіслала клопотання про усунення Тупицького з посади судді на 2 місяці.

29 грудня Зеленський підписав відповідний указ “заради відновлення справедливості й розв’язання конституційної кризи”.

У КСУ вважають, що це рішення глави держави є “юридично нікчемним”, бо звільнити суддю КСУ може тільки КСУ.