d115e0fee309477

Частина "Правого сектора" стане штатним підрозділом у складі Служби Безпеки України.
 

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на заяву командира 5-го окремого батальйону ДУК "Правий сектор" з позивним "Чорний".
 

За його словами, це дасть можливість добровольцям легалізуватися. Це, у свою чергу, означає, що вони отримають статус учасника АТО, законну зброю, постійну зарплату і можливість постійного перебування на передовій.
 

"Це було важке рішення, тому що ми розуміємо, що це ще одна причина для того, щоб до нас були претензії, що нібито" Правий сектор "- сбушники, і ми говорили, що вони такі, а ви не вірили, а на Майдані вони були сформовані СБУ чи ФСБ – це на совісті тих людей. Я думаю, що служба наших хлопців у ЦСО "А" СБУ – це не найгірший, а кращий варіант з тих, які ми можемо запропонувати. Якщо подивитися на вимоги, які пред'являються кожному бійцеві, а це саме елітний підрозділ, який є в Україні, і якщо вони будуть там служити – це честь для нас. Той, хто хоче воювати, для того є шанс постійно бути на передовій, бо 6-й підрозділ постійно в зоні проведення АТО ", – зазначив він.

Як розповів комбат, серед критеріїв відбору: психологічні якості, поліграф, відсутність судимості, фізична підготовка. Віковий ценз – від 20 до 45 років. Відповідний контракт для пересічних – від 3-х до 5-ти років, у офіцерів – від 1-го до 5-ти. По зарплаті, за його словами, рядовий отримуватиме +5500 гривень плюс якщо перебував в ато перебування в зоні АТО – помножується на 2. У офіцерів – 7500 гривень плюс ті самі умови за перебування в зоні АТО.
 

"Там ще є градація за вислугою років, але далі ми не вникали, нам би зараз запустити цей процес. Але головне: ті люди, які хочуть служити в державних структурах, мають повну можливість, і ми маємо можливість їм таке запропонувати. Якщо до нас будуть питання, легалізовані ми чи ні, ми можемо показати списки – ось, ці люди служать в легальних підрозділах, до нас не повинно бути ніяких питань ", – підкреслив" Чорний ".

На питання журналіста, що будуть робити ті, хто не захоче служити у спецпідрозділі, комбат відповів, що "вони без можливості служити не залишаться".
 

"Ми завжди маємо можливість брати участь у бойових діях, і ми їх досі ведемо. Все дуже просто: наші підрозділи, як би комусь не хотілося, розвідка і все інше, завжди знаходяться в зоні АТО", – додав він.
У той же час, підкреслив комбат, ніхто не закриває двері перед тими бійцями, які хочуть воювати у складі ЗСУ.

 

"Хлопці, які пройшли навчання в "Правом секторі", якщо вони розуміють, що можуть воювати, розуміють, що таке військо і що вони можуть працювати спокійно на контракті, то можуть туди йти. Відповідно, я пишу рапорт про те, що я рекомендую людини на службу в такому-то підрозділі. Вони йдуть з цим документом у відповідну структуру і далі служать. Це звичайна практика. Є зараз певна кількість людей, які служать у збройних силах. Деякі ходять навіть з нашими шевронами. Тобто, з шевронами своєї бригади і "Правого сектора". Ніхто цього не забороняє. Хочу сказати, що "Правий сектор" – це не секта, яка вирішила, що ось, всі будуть у нас – і все, ніхто нікуди не піде. Півтора роки ми спокійно відправляли людей в ті підрозділи, в яких вони хотіли служити. У той же самий СБУ теж. Ніхто про це, правда, не знає, що позаштатниками там служать більше 40 чоловік. пройшли навчання в "ПС", потім відповідні тести в СБУ – і їх взяли ", – підкреслив він.

Як повідомив командир 5-го окремого батальйону ДУК "Правий сектор", формування штатного підрозділу в СБУ не буде відбуватися швидко. Тому що стандартний відбір кожного бійця триває 6 місяців. Правда, за словами "Чорного", в СБУ погодилися скоротити цей термін до 2-х місяців. "Чорний" також підкреслив, що єдина структура, з якою в "Правом секторі" не ведуть переговорів щодо легалізації це МВС. Тому що вимога, яку в корпусі висунули відомству – відповідь по винним і причетним до подій на Майдані, досі не виконана.