Верховна Рада України планує надати місцевій владі право самостійно вирішувати питання продажу алкоголю, передає Корупція.Інфо.

У першому читанні сесійного засідання було розглянуто законопроект №3149. Відповідно до нього, місцева влада зможе сама вирішувати, чи надавати право продавати алкоголь у ночі і штрафувати торгові заклади у зв‘язку з порушенням продажу алкогольних напоїв.

Популярне: Скандал у Верховній Раді: Луценко заявила, що Україна повинна визнати Путіна легітимним президентом

Народний депутат Дмитро Білоцерківець повідомив, що нині в Києві офіційно діє заборона реалізації алкоголю в період з 23 години вечора до 10 години ранку.

При цьому дане обмеження масово порушують і маленькі магазини, і відомі торгові мережі. Зокрема, за одним із способів керівництво закладів оформлює ліцензію кафе та відповідно отримує право торгувати алкоголем в нічний час начебто за барною стійкою.

“Законопроект №3149 авторства Ігоря Васюника передбачає за порушення режиму продажу алкоголю штрафні санкції розміром 510-1700 гривень. Однак, ця норма не буде працювати. Єдина міра, яка виявиться справді дієвою, – позбавляти порушників ліцензії на продаж спиртного. Таким правом потрібно наділити регіональні органи” – розповідає народний депутат.