Чому на митницю повертаються схеми часів Януковича? Так розпочав свій допис в телеграм-каналі грузинський та український політик Михайло Саакашвілі. Далі подаємо його слова в оригіналі.

Я запитав міністра, чому після призначення нового глави митниці наступного ж дня всюди масово були призначені начальниками люди, всім відомі як підопічні головного митного мафіозі часів Калетника та Насірова, Романенка. На що міністр відповів, що взагалі не знає, хто такий цей Романенко. Тобто прикинувся дурником.

Міністр прямим текстом заявив, що не тільки не знає, хто такий Романенко, але також його не стосується сумлінність начальників митниці, яких він призначає, бо нібито це є функцією виключно правоохоронних органів.

Тобто він повністю знімає з себе політичну відповідальність за призначення бандитів. Ця відповідь реально претендує на те, щоб її внесли в Червону книгу найбезглуздіших відповідей всіх часів і народів.

Такого міністра фінансів в Україні я не пригадаю ще з жодних часів.

Насправді всюди, і на митницю, і в податкову повертаються схеми навіть не Порошенка, а схеми Януковича. Я чую про це з усіх боків.

Вихід із ситуації є. Це проєкт митної реформи, який затвердила Національна рада реформ під керівництвом президента, який практично повністю поміняє ситуацію на митниці.

До слова, експрезидент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі відкинув чутки про те, що лобіював призначення колишнього голови податково-митної служби Грузії Георгія Цхакаї на посаду голови української митниці. Про це він сказав в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман 8 вересня.

Відповідаючи на запитання журналістки, чи дійсно його відносини з Офісом президента України розладналися через невиконання обіцянки призначити Цхакаю, Саакашвілі сказав:

“Знаєте, сам Цхакая категорично не хотів призначення. Якби йому запропонували – він би відмовився. І я його розумію. Він правильно сказав: привезуть завтра контейнер китайської нижньої білизни, а скажуть, що це грузини провезли… Адже дуже легко влаштувати провокацію… Ми працювали з ним разом в Одесі, він свого часу створював найкращу у світі грузинську митницю – такі речі можна змінювати, тільки якщо всі хочуть”.

На думку Саакашвілі, “зараз на українській митниці ситуація погана”.

“Централізованої корупції [на митниці] немає, тобто гроші з митниці в адміністрацію президента не йдуть – це я знаю точно. Але розлад стався тому, що в усіх регіонах з’явилися місцеві наглядачі, Павлюк (це колишній заступник Калетника) знову посилив свої позиції. Ситуація складна. Узагалі з корупцією ситуація складна…” – зазначив він.

Саакашвілі додав, що для нормальної роботи митницю необхідно реформувати:

“Я би хотів, щоб система змінилася. Ми запропонували реформу, але вона передбачає зміни не тільки системи митниці – СБУ взагалі має звідти піти і близько до цього не проходити, усякі суміжні служби необхідно централізувати, інакше нічого не буде”.