Зараз Кремль почне проштовхувати тезу, мовляв, терористи, підбурювані Заходом, хочуть поставити нас на коліна

З самого ранку всі говорять про нічні події в Грозному.

Я пам'ятаю і спостерігаю за війною в Чечні ще з початку 90-х. Так вийшло, що перша війна в Чечні почалася відразу після війни в Абхазії в 1992-93 роках.

Тоді часто говорили, що це бумеранг Росії за використання чеченських батальйонів на чолі з Шамілем Басаєвим проти Грузії в тій війні. Тепер та ж історія, правда, немає Басаєва, але є Донбас і майже дзеркало того, що було в Абхазії. І в Грозному знову неспокійно. Тенденція.

Так от, готовий посперечатися, що зараз Кремль почне проштовхувати тезу, мовляв, агресивні сепаратисти і терористи, підбурювані і фінансовані Заходом, хочуть поставити Росію на коліна.

Виконавці, швидше за все, для більшого страху будуть бойовики ІГІЛа, а винні в цьому інциденті і його підготовці, зокрема, в перекиданні зброї і бойовиків опиняться всі, а точніше Грузія, Україна, Молдова та Азербайджан.

І не факт, що обмежиться лише цим інцидентом в Чечні, адже є ще і Дагестан
Упевнений, що так і скажуть. А ми зі свого боку просто повинні почати вказувати на те, що в Росії не чують Чечню, і було б непогано провести референдум про вихід Чечні зі складу РФ.

Тролінг так тролінг. Не ми ж запропонували грати в цю гру, і якщо у сусіда пожежа, потрібно підлити бензину.

А якщо серйозно, то працює принцип бумеранга. Росія сама заклала собі цю нову стару бомбу, підтримуючи терористів в Донбасі. І не факт, що обмежиться лише цим інцидентом в Чечні, адже є ще і Дагестан, теж складний і неспокійний. Так, Дагестан не горить, але він тліє і вже давно.

Може, російській владі пора виробляти якусь іншу політику і щодо сусідів, і щодо своїх суб'єктів? Адже проведена роками політика – ви всі дурні, ми вас навчимо правильно жити, не сприймається ніким, будь то Кавказ чи Україна.

 

Бачо Корчілава
Колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні