В Україні з 1 серпня цього року ціна газу для населення знову знизиться.

Але до осені ціни знову піднімуть, хоча цей опалювальний сезон може бути дешевше для населення, ніж попередній.

«Це сезонне зниження, по рахунок падіння літніх цін. До осені знову буде підвищення. Хоча, якщо порівняти минулорічний опалювальний сезон і майбутній, то на цей опалювальний період ціни повинні бути нижче. В Європі простежується тренд на зниження ціни за рахунок насичення європейського ринку. Збільшується кількість зрідженого газу, Який надходить до Європи, РФ намагається не відставати », – заявивши експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко в коментарі« Слово і Діло ».

Він зазначив, що зараз ринок насичений, тому падає ціна. Це загальний тренд на європейському ринку. Тому в цьому опалювального сезону ціни можуть бути нижчими, ніж в попередніх. Звичайно, восени, до жовтня, буде підвищення цін, але в цілому буде спостерігатися зниження. Однак, важливим буде ще фактор курсу валют.

«Знову ж таки, зараз курс стабільний. Люди, як правило, продають долари, щоб гривня була на відпустку, інші потреби. Влітку курс зміцнюється, до осені починається девальвація. Але курс – це один з факторів. Потрібно врахувати і ціни на нафту », – пояснив експерт.

Дяченко акцентував, що нинішні тарифи – це сезонна ціна. «Якщо зараз ціни знизять на 25%, то як мінімум в такому ж діапазоні ціни піднімуться в опалювальний сезон. З огляду на те, що загальний тренд на зниження, різниця між отопітельними сезонами може бути 10% », – підсумував експерт.

Нагадаємо, в Україні в липні ціна на газ для населення було зменшено на 10,4%. Кінцева ціна на газ для населення в серпні зменшиться мінімум на 5,5% у порівнянні з липнем, і складе не хворій 4640 гривень без ПДВ за тисячу кубометрів.