Новообраний президент Володимир Зеленський повинен бути готовий до того, що Петро Порошенко спробує взяти у нього реванш за програш на виборах

Про це в ефірі українського телеканалу розповів екс-президент Грузії і колишній керівник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі.

Зокрема, Саакашвілі дав кілька порад Володимиру Зеленському напередодні інавгурації.

За словами екс-президента Грузії, Україна – тіньова держава, де більшість рішень приймається “за лаштунками”. При цьому він попередив Володимира Зеленського про небезпеку з боку Порошенка, який готує реванш.

“Зеленському кажуть: “Ласкаво просимо в клуб, заходь до нас в куліси, ми тут все вирішимо”. Те, що робив Порошенко, – це нашпиговував скрізь своїх людей. Наприклад, зняли голову Конституційного Суду за допомогою за вуха притягнутого приводу для того, щоб провести лояльну Порошенку людину-все це розраховано на реванш через кілька місяців”, – заявив Міхеїл Саакашвілі.

Екс-голова Одеської ОДА впевнений, що якщо Володимира Зеленського “затягнуть за лаштунки”, то його чекатиме доля “гірша за Ющенка”. Крім того, новообраний президент може забути про двосторонні переговори з Володимиром Путіним, тому що Москва “недоговороздатна”.

“Будь-які загравання і тільки двосторонні переговори з Москвою нічого не дадуть, тому що Москва не йтиме на компроміс”, – підсумував він.Також екс-президент Грузії поділився з новообраним президентом цінними порадами, які стосуються реформування ключових політичних, соціальних та економічних систем країни.

Як зазначив колишній одеський губернатор, Зеленський «повинен залишитися президентом 70% громадян України», для цього йому потрібно безпосередньо звертатися до народу.

«Народ дав йому владу, але він владу ще не взяв», – заявив Саакашвілі. За його словами, обраний президент повинен провести ті реформи, яких хоче більшість українців, в тому числі «поміняти систему і знищити структуру тіньової держави».

Також, на його думку, потрібно із почати "перезавантаження" Верховної Ради.

"Треба послати до бісу цей парламент, усіх цих старих "елітників", які знову починають "кучкуватися" навколо новообраного президента і намагаються заробити собі "бали". Або ми зараз швидко рухаємося, або все летить у прірву. Україна втратила занадто багато часу", – резюмував політик.

Говорячи про своє повернення на Україну, Саакашвілі підкреслив, що це не політичне питання, а «питання справедливості».

«Новий президент України може поміняти рішення старого», – зазначив він.