Шостого серпня вшановується пам'ять святих Бориса і Гліба, які раніше, до хрещення, носили імена Роман і Давид. Народилися вони у родині великого князя Володимира Святославовича. Їх убив кровний брат Святополк Окаянний вже після смерті батька, коли йшла посилена боротьба за владу.

За церковним переказом Святополка на такий вчинок надихнув сам диявол. Він дуже хотів правити Руссю, а тому, задумав вбити всіх спадкоємців. Борис і Гліб відомі як заступники Русі і небесні помічники князів.

Зазвичай у цей день починалися досить сильні грози, а тому працювати в полі 6 серпня було дуже проблематично. Так що намагалися за прибирання хліба не братися. Крім того, під час гроз 6 серпня часто бували блискавки, яких селяни дуже боялися.

Найсильнішою загрозою для дозрілого врожаю і сіна, яке ще залишалося на луках, були грози — пожежа знищувала все і залишала на голодному пайку і людей, і худобу. Для захисту від мани зверталися до святих князів Бориса і Гліба, покровителей цього дня.

6 серпня починався активний збір ягід і їхня заготівля, адже достигали черемха і чорна смородина. Їх активно використовували в якості лікарських препаратів проти застуди, шлункових хвороб. Відомо було, що черемха здатна покращувати згортання крові, а малину варто їсти при нервових розладах. З цих ягід варили компоти та варення. Також поширеним було 6 серпня сушіння ягід, оскільки так вони можуть краще зберегтися.

Заготовляли 6 серпня березові віники і примічали, що ночі з кожним днем стають холоднішими. Починався період найактивнішого збирання грибів.


Прикмети 6 серпня:

Прийшов Борис і Гліб – встиг у полі хліб.

На Бориса і Гліба берися до хліба.

Борис і Гліб сіють ранній хліб.