1

Рік тому Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження та оголосила підозру Юрію Іванющенку, але з тих пір не зробила взагалі нічого, щоб все це розслідувати.

В кінці січня, через бездіяльність ГПУ, суд постановив закрити кримінальну справу проти Іванющенка про розкрадання кіотських мільярдів, передає Корупція Інфо

Справа стосувалася розкрадання фірмами Іванющенка "кіотських грошей" – коштів, виділених України за Кіотським протоколом – за часів президентства Віктора Януковича. Адвокат Іванющенка – Юрій Колесников – через суд домігся закриття кримінального провадження, пишуть "Наші гроші".

Іванющенко інкримінували незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків, що за курсом НБУ становить 1,88 млрд грн, і організацію заволодіння 170 млн грн державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Суд постановив закрити провадження від 21 лютого 2015 року. Справу закрили через "бездіяльність прокурора" Юрія Столярчука, свідчать дані рішення в Єдиному реєстрі судових рішень.

"За останній рік не прийнято жодного процесуального рішення, що є порушенням прав громадянина Іванющенка, якого без наявності достатніх підстав підозрюють у скоєнні злочину, обмежили в пересуванні, а щодо рухомого і нерухомого майна якого прийнято рішення про накладення арешту", – сказано в документі.

"У зв'язку з неналежним виконанням своїх обов'язків, прокурор, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42015000000000207 не забезпечив швидке, повне та неупереджене розслідування вказаного кримінального провадження", – додається у ньому.

Адвокат вказав на недотримання заступником генпрокурора Юрієм Столярчуком розумного строку розслідування кримінального провадження і на те, що аргументи для доказу провини Іванющенко досі не встановлені, а підозру йому 29 грудня 2014 року ГПУ винесла передчасно.

В кінці 2015 року адвокат звернувся до прокурора щодо закриття справи, але той відмовив. Після чого захисник Іванющенко звернувся в суд.

Захист наполягав, що фірма "Карпатибудінвест", якій опосередковано володіли дочка і дружина Іванющенка, законно отримувала гроші від ДП "Держекоінвест", за договором.

Також адвокат послався на якусь судово-економічну та будівельну експертизу, які підтвердили факт виконання робіт, і те, що в 2015 році "Карпатибудінвест" за рішенням суду стягнув 25 млн грн. боргу з ДП "Держекоінвест". Суд погодився з адвокатом, незважаючи на факти, викладені в заяві "Центру протидії корупції", на підставі якої ГПУ відкрила провадження.

Суд зобов'язав прокурора протягом 3 днів з моменту постанови (тобто до 30 січня) закрити кримінальне провадження.

Постанова оскарженню не підлягає.
 

За матеріалами:Наші гроші