Демобілізація

Через чотири дні, із 18 березня, почнеться демобілізація із війська 35,3 тисячі військовослужбовців. Триватиме цей процес по 1 травня.

Про це сьогодні повідомив президент Петро Порошенко під час наради із головами облдержадміністрацій, прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, керівниками силових відомств та міністерств.

Президент наголосив на важливості підтримки демобілізованих військовослужбовців-учасників АТО після їхнього повернення до мирного життя, передає прес-служба глави держави.

"Упевнений, що проводити демобілізацію треба навчитися і це також буде іспитом для кожного з вас. Додому повертаються справжні герої, які першими кинулися захищати Батьківщину. Коли вони пішли, в нас була інша держава, інші Збройні сили і інша якість підготовки. Маємо створити всі умови для українських героїв", – сказав Порошенко.

У першу чергу президент звернув увагу на питання реєстрації та видачі посвідчень учасників АТО."Не треба про це говорити – треба це робити. Щоб ми на сьогоднішній день найбільш шанованим героям мали можливість дати і приділити достатньо уваги, часу. Вони заслужили це, захищаючи Батьківщину і проливаючи кров", – сказав президент.

Він також звернув увагу присутніх на питання повного або часткового звільнення героїв АТО від сплати комунальних послуг, забезпечення їх земельними ділянками. Окремо Порошенко акцентував на врегулюванні погашення фінансових зобов'язань учасників АТО. На його переконання, банківські установи мають піти на зустріч військовослужбовцям-учасникам АТО у вирішенні цих питань.

"Там, де є питання зі сплатою, необхідно реструктуризувати кредити, знайти порозуміння з банківськими установами. Не може бути мови про нарахування пені та штрафів", – сказав глава держави.

Не залишилося поза увагою і питання повернення на попереднє місце роботи військових.

"Це питання і обласних адміністрацій, і прокурорського нагляду, щоб не було порушено законні права громадян, коли вони повернулися і їм відмовляють у поверненні на попереднє місце роботи", – наголосив президент.

Порошенко сказав, що демобілізовані військовослужбовці, які захищали територіальну цілісність та суверенітет України, мають стати і активними учасниками місцевого самоврядування.