Вартість газу, як стверджує Кучеренко, не буде економічно обґрунтованою.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підвищенням ціни на газ обкладає українців додатковими податками, які йтимуть на обслуговування зовнішніх боргів країни. Про це заявив колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

"Гройсман каже, що ми підвищуємо ціни на газ, щоб обслуговувати борги перед МВФ. Таким чином Гройсман визнає, що новою підвищеною ціною на газ він по суті обкладає українців додатковими податками, які йдуть у бюджет, з якого потім йде обслуговування боргів", – зазначив Кучеренко.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Тобто, пояснив екс-міністр ЖКГ, ціна на газ буде не економічно обґрунтованою, а фактично буде додатковим податком.

Також він переконаний, що уряд однозначно підніме ціну на газ, "питання – на скільки".

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман визнав, що підвищення ціни на газ є неминучим. Він стверджує, що уряд змушений буде піти на такий крок, аби не допустити в країні дефолту й забезпечити стабільність.

Але і так зрозуміло, що чим сильніше буде дорожчати газ для населення – тим більші платіжки вже з жовтня-листопада почнуть приходити людям. Зростуть тарифи на гарячу воду і на тепло, як тільки включать батареї. Але подорожчання буде непропорційним, і експерти зараз прикидають його масштаби.

За їхніми оцінками на зростанні газового тарифу на 23,5% опалення і підігрів води подорожчають в середньому на 15-18%. Тобто середня ціна платіжки за двокімнатну квартиру в 1,5-2 тис. Грн. підніметься до 1,7-2,4 тис. Але це лише приблизно, оскільки в кожному українському місті свої фіксовані тарифи, і вони залежать від наявності лічильників в будинках.

Навряд чи кожен українець зможе з легкістю оплатити нові рахунки. Так що вже зараз зрозуміло, що зросте попит на субсидії і буде потрібно збільшити розмір комунальної пільги. А ось тут вже виникають питання до держбюджету і до можливостей влади заплатити за незаможних.

Абсурд ситуації, полягає у тому, що собівартість ціни на газ, який видобувається в Україні, за оцінками Укргазвидобування, становить горезвісні 7 тис. гривень за тисячу кубометрів, за якими теплоенерго зараз відпускають блакитне паливо для людей – 6,9 тис. Грн / тис. куб. м. Свого видобутку цілком може вистачати, щоб забезпечити потреби населення.