23_main

 

Ресурс переважної більшості кораблів і суден національних ВМС практично добігає кінця, повідомив він

Якщо радикально не змінити ставлення до флоту, через кілька років Військово-морських сил України не стане. Про це заявив командувач Військово-морськими силами Збройних сил України віце-адмірал Сергій Гайдук військовим журналістам в Одесі.

"Ресурс переважної більшості кораблів і суден національних ВМС практично добігає кінця, і якщо радикально не змінити ставлення до флоту, не оновлювати його, вже через кілька років ВМС просто не стане", – зазначив він.

За словами Гайдука, протягом останніх близько 20-ти років відбувалася добудова (закладених ще в радянські часи) "аж 4 бойових кораблів, а не будівництво, і так само не побудований жоден новий літак або вертоліт морської авіації". При цьому, додав він, з року в рік боєздатність ВМС знижувалася у зв'язку з виключенням з бойового складу "одного корабля за іншим".

На думку віце-адмірала, у сформованій ситуації вирішення питання невідкладного будівництва бойових кораблів, катерів і суден забезпечення є надзвичайно пріоритетним, оскільки в іншому випадку Україна може практично втратити статус морської держави, що, у свою чергу, не виключено, стане загрозою нашої державності як такої.

"Зрозуміло, що будівництво та утримання флоту не дешева річ, однак іншого шляху, як розвивати національні ВМС, у нас просто немає", – сказав командувач.

"Статус морської держави є не самоціллю, а важливим фактором економічної та оборонної могутності країни, забезпечити який покликані в тому числі Військово-морські сили", – заявив Гайдук.

У той же час він відзначив, що за останній рік вдалося фактично відродити війська берегової оборони. "Завдяки створеній цілісній системі, основою якої сьогодні є підрозділи ствольної і реактивної артилерії, берегова смуга в Одеській і Миколаївській областях надійно захищена, в той же час існуючий на сьогоднішній день комплект кораблів і катерів поки що є недостатнім для створення морського панування в тому чи іншому районі Чорного моря", – підкреслив командувач ВМС.