Пропозиції України для переговорів з Росією стосовно війни вже підготовлено. На конкретні результати можливо вийти вже за лічені дні.

Про це сказав радник глави ОП Михайло Подоляк.

У своєму зверненні у твітері він пояснив, що відбувається у переговорному процесі між Україною та російськими окупантами.

Зокрема, російські агресори починають конструктивно розмовляти про припинення війни проти України. Ба більше, представники РФ вже говорять не ультимативно.

“Росія набагато більш адекватно зараз cприймає довколишній світ і набагато більш чутливо ставиться до тієї позиції України, яка доведена на полях боїв. І взагалі поведінки України з точки зору захисту своїх інтересів”, – пояснив Подоляк.

За його словами, пропозиції України “на столі” й вони – “дуже жорсткі”. Перш за все вони стосуються відведення військ і припинення вогню.

“Ми принципово не поступимося ні в яких позиціях. Росія вже це розуміє. Росія починає конструктивно розмовляти”, – додав Подоляк.

Зараз Україна шукає місце проведення переговорів між лідерами України та Росії з точки зору гарантій безпеки та напрацювання пакету домовленостей, який враховуватиме виключно важливі для України позиції.

“Коли вони будуть напрацьовані, попередньо узгоджені, тоді президенти зможуть зустрітися і опрацювати вже кінцеві положення мирного договору”, – сказав раніше Подоляк.

Раніше Зеленський заявив, що запропонував прем’єр-міністру Ізраїлю Беннету провести перемовини з Росією в Єрусалимі за посередництва Ізраїлю. Адже позитивно ставиться до посередництва прем’єр-міністра Ізраїлю Нафталі Беннета у врегулюванні питань миру між Україною та Росією.

«Ми говорили з паном Бенетом – і я йому казав, що сьогодні неправильно, неконструктивно зустрічатися в Росії, в Україні і в Білорусі. Це не ті точки, де ми можемо знайти порозуміння, хоч будь-яке, і зупинити війну. Я говорю не про технічні зустрічі, а про зустрічі лідерів», – розповів президент України.

Зеленський також вважає, що Ізраїль міг би бути учасником договору про гарантії безпеки для України, проти якої зараз воює Росія.

«Коли ми говоримо про гарантії безпеки і те, які країни мають бути у договорі по гарантії безпеки для України – чи вважаю я, що серед цих країн має бути Ізраїль, однозначно», – сказав він.

Президент України готовий говорити з Володимиром Путіним прямо, будь-якої миті, але не піде на компроміс стосовно вимог Кремля щодо припинення війни.