Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова забрала у свого заступника Гюндуза Мамедова керівництво департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, через листи від СБУ. Про це журналістка і волонтерка Ольга Решетилова розповіла “Радіо Свобода”.

Про причини, із яких у Мамедова забрали департамент, Венедіктова розповіла правозахисникам і юристам на зустрічі 5 липня. На цій самій зустрічі була й Решетилова.

“Вона сказала, що причиною відсторонення Мамедова є якісь секретні листи, зміст яких вона звичайно не може розголошувати, тому що гриф “таємно”. І, мовляв, це не її ініціатива, а справа в листах із СБУ. Вона нас запевнила, що позитивно ставиться до Мамедова і його роботи”, – розповіла вона.

Решетилова припускає, що оскільки лист прийшов від СБУ, то “швидше за все, це сигнали з Офісу президента”.

“Це просто як інструмент розправи політичної. Ми не знаємо, що в цьому листі. І мені здається, це питання суспільного інтересу, тут не може бути держтаємниці. Якщо він вчиняв щось, що суперечить нацбезпеці, ми про це обов’язково повинні знати”, – каже вона.

Нагадаємо, Ірина Венедіктова через день після передачі Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту своєму заступнику Максиму Якубовському забрала його під своє керівництво. Про це йдеться в змінах до наказу “Про розподіл обов’язків між керівництвом Офісу Генерального прокурора” від 30.06.

Як йдеться у змінах до відповідного наказу вона доручила забрати цей департамент у Якубовського та включити його до сфери відповідальності генерального прокурора.