Виконавчий директор Національної акціонерної компанії Нафтогаз України Юрій Вітренко, який раніше прокоментував скандал через премії собі і Коболєву, заявив, що минулі контракти з газовим гігантом Газпромом позбавили Україну економічного зростання.

“Газові контракти 2009 року було найважливішим фактором, який впливав на економіку України протягом 11 років. За підрахунками, якщо порівнювати з європейськими нормами, робота за цими контрактами, особливо за часів Януковича, коштувала Україні десятки мільярдів доларів і фактично позбавила сорокамільйонну націю стабільного економічного зростання “, – заявив Вітренко на своїй сторінці в Фейсбуці.

При цьому Вітренко згадав, що висновок тих газових контрактів суттєво “вплинув на обрання Януковича президентом, а Тимошенко через них потрапила до в’язниці”.

Також Вітренко уточнив, що остаточна сума контрактів перевищувала 250 мільярдів доларів – “чи не найбільша в історії людства”.

Він додав, що арбітражне провадження, в якому Нафтогаз оскаржив умови контрактів, було найбільшим в історії за сумами вимог, а саме понад 100 мільярдів доларів.

“Економічне зростання останніх років було би неможливим без зміни відносин між Нафтогазом і Газпромом за цими контрактами і прямо пов’язаних з цими змінами реформ”, – написав Вітренко.

Раніше директор “Нафтогазу” потролив Тимошенко, подарувавши їй книгу про Стокгольмський арбітраж, щоб вона про це дізналася більше і не приписувала перемогу собі. Також Вітренко заявляв, що ніякої ролі в успішному судовому процесі проти “Газпрому” Тимошенко не приймала.