Галицький районний суд Львова у п’ятницю, 11 листопада, обрав запобіжний захід завідувачу пологовим відділенням комунальної 3-ї міської клінічної лікарні Львова Олегу Данкову, якого підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинила смерть новонародженої.

«Ця історія триває понад два роки, ми розуміємо, що нашої доньки ніхто не поверне, але хочемо довести справу до кінця і побачити, що винні – покарані. На мою думку, найбільший прорив – це те, що за 2,5 роки боротьби, розслідування обставин смерті дитини, суд змінив статус Олег Данкова і перевели його зі «свідка» у «підозрюваного», це має стимулювати лікарів відповідальніше ставитися до роботи», – розповів Остап Пудляк, передає Корупція.Інфо

За словами позивача, під час розслідування смерті немовляти залучили 8 слідчих. В результаті слідчі мали два клопотання: перше – обрати міру запобіжного заходу домашній арешт, друге – зупинити практику лікаря і відсторонити від роботи.

«Суд обрав запобіжний захід – «особисте зобов’язання», тобто він не має права покидати Львів. Проте суддя відхилив клопотання про зупинку практики, тому прокуратура подала апеляцію і ми продовжуватимемо боротьбу», – пояснює позивач.

За словами Остапа Пудляка, паралельно триває досудове слідство у справах іще п’яти сімей, діти яких померли у пологовому відділенні комунальної 3-ї міської клінічної лікарні.

Нагадаємо, на початку жовтня у цьому ж пологовому будинку, відомому як пологовий «на Джамбула», померла внучка відомого голкіпера «Карпат». Батьки померлої дитини звинувачують у трагедії лікарку. Пологове відділення, де жінка народила мертву дитину, тимчасово закрили, а пацієнтки пологових будинків пікетували Львівську ОДА.