Аналітик Руслан Левієв  вважає, що Україна має достатньо ресурсів, щоб забезпечити перелом у війні

Українські захисники вже влітку можуть розпочати масштабний контрнаступ, який зламає перебіг війни.

Про це розповів в інтерв’ю  засновник групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) Руслан Левієв.

Після початку вторгнення росії в Україну CIT зайнялася вивченням пересування військової техніки та відстеженням того, що відбувається на фронті, через це проти Левієва в Росії навіть порушили кримінальну справу.

За його словами, якщо в Росії не буде масштабної мобілізації, то війна зведеться до позиційної з періодичними спробами оточити те чи інше місто. Левієв вважає, що здебільшого вони продовжуватимуться на Донбасі.

Крім того, він не виключає, що в Росії проводитимуться показові судилища над полоненими українськими військовими, які захищали “Азовсталь” у Маріуполі.

Український контрнаступ почнеться приблизно через півтора-два місяці, каже Левієв.

“Запит на це в суспільстві є дуже сильним. Українські генерали і сам Зеленський (президент України Володимир Зеленський, — ред.) у цьому плані до суспільства прислухаються”, — сказав він.

Також він зазначив, що для цього наша країна має необхідні ресурси, запроваджено військовий стан, а нова техніка поступово з’являється.

При цьому він вважає, що контрнаступ швидше за все розпочнеться на Донбасі та призведе до перелому ситуації на фронті на користь України.

Раніше президент Зеленський зазначив, що саме Україна закінчить цю війну.

« Не ми розпочинали, але нам закінчувати цю війну. Я думав, що закінчити її можна виключно діалогом. Наразі розумію також, що закінчення буде дипломатичним. Саме закінчення. Але я думав, що це діалог, який має відповідний термін, що в цьому діалозі можна знайти відповіді на багато питань та рішень з російською стороною. Я справді так вважав. А тепер це як автомобіль – не бензин та не електрокар, “гібрид”. Тому й війна така складна. І перемога буде дуже складною, і кривавою. Вона точно буде у бою, але її кінцівка – у дипломатії. Є чимало речей, які ми у бою не зможемо завершити, адже хочемо повернути усі. А Російська федерація не хоче нічого не віддавати», – розповів Володимир Зеленський