Через Садового і депутатів Львів знову зайняв 11 місце в рейтингу публічності

У рейтингу публічності органів і посадових осіб місцевого самоврядування у 2015 році Львів залишився на тому ж, одинадцятому місці, що і у 2014. Однак у відсотковому відношенні це лише на 4% краще ніж минулого року, та на 8% гірше, ніж у 2013. Перші місця в рейтингу 2015 року з покращеними результатами цьогоріч зайняли Івано-Франківська (71%), Вінницька (70%) та Київська (69%) міські ради, передає Корупція.Інфо.

Показник публічності сформований на основі оцінки за трьома  принципами: прозорість, відкритість та підзвітність різних суб’єктів місцевого самоврядування. Як інформує громадська мережа "Опора" публічність Львівської міської ради в розрізі суб’єктів є такою: публічність міського голови – 48 %, виконавчих органів – 66 % та депутатів – 45 %.

Попри запровадження у Львові нових сервісів, таких як особистий кабінет мешканця, новий сайт депутатів, візуалізація бюджетних надходжень та видатків, досі не вирішеними залишаються питання звітності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів перед територіальною громадою Львова, питання актуального і дієвого Статуту територіальної громади.

Так, міський голова, продовжує практику звітування на “Арені-Львів” перед обраним (запрошеним) колом осіб. Таким чином громадськість не має змоги на відкритій зустрічі послухати звіт про роботу міського голови, про роботу виконавчих органів, інформацію виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста та висловити свою думку з приводу почутого. Звіту Андрія Садового про його роботу не можливо знайти і на сайті ради.

Чи не найпроблемнішим, причому по всій країні, залишається питання звітування депутатів місцевих рад про свою діяльність. Львівська міська рада не затверджувала графіків звітування ні цього року, ні попереднього. Немає звітів про роботу депутатів Львівської міської ради за останній рік і на сайті lvivrada.gov.ua. Станом на середину вересня 2015 р., тут розміщені звіти про виконання депутатських повноважень за 2010-2015 роки лише двох представників територіальної громади Львова в раді: Андрія Рікоти та Василя Горона.

Усі виконавчі органи звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. А на сайті ради створено окрему тему “Звіти 2014”, де розміщені основні показники розвитку окремих галузей, які підпадають під сфери діяльності управлінь. Повноцінні звітні документи розміщені лише для окремих управлінь. Гірша ситуація з оприлюдненням звітів про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також немає окремих проміжних та заключних звітів про хід виконання цільових програм. З іншого боку, ЛМР можна похвалити за оприлюднення дохідної та видаткової частин бюджету.