Про це розповів т. в.о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський сьогодні, 11-го листопада, під час прес-конференції.

«Це для нас дуже важливо, адже власного видобутку газу і запасів у сховищах в Україні є недостатньо, щоб спокійно пережити цей опалювальний сезон. Уряд розраховує на реверсні поставки блакитного палива з Європи, разом з тим є й серйозні напрацювання щодо закупівлі газу у нашого північного сусіда, однак нам наразі вдається економити»,– пояснив Турянський.

Він наголосив, що наразі проводиться енергоаудит області, а також діє єдине інвестиційне вікно, яке дозволяє будь-якому іноземному інвестору, який бажає запроваджувати енергоефективні технології, отримати усю інформацію цього напрямку.

Крім того, ряд котелень в області переобладнано під тверде паливо. Водночас Львівщина має один з найвищих показників щодо розрахунку теплокомунальних підприємств за газ. Так, у січні-вересні поточного року цей показник склав 70,8% (середній по Україні — 40,5%).

«Однак дуже багато керівників теплопстачальних організацій не допрацьовують, тому що у багатьох випадках у них немає підписаних договорів з НАК «Нафтогаз України» на цей місяць щодо лімітів газу. Коли теплопстачальне підприємство не законтрактувало газ, то відбувається, так званий, понадлімітний відбір газу, і тут Львівщина, на жаль, пасе задніх»,– додав Турянський.

 

Джерело: ЛМР