У Польщі проти громадянина України порушили кримінальну справу за те, що на його машині була наліпка з червоно-чорним тризубом. Про це пише польське видання Nowiny24.pl.

Інцидент стався ще 17 листопада. У Перемишлі місцевий мешканець зупинив машину, за кермом якої їхав працівник Львівської політехніки Іван Кульчицький. Поляк зажадав, щоб львів'янин зняв наліпку з тризубом зі свого автомобіля, заявляючи, що це – "пропаганда бандеризму". Кульчицький відмовився і поїхав далі, але поляк наздогнав його через кілька сотень метрів, заблокував машину і викликав поліцію.

Правоохоронці зареєстрували заяву місцевого мешканця про підозру у порушенні заборони тоталітаризму, яка поширюється і на певну українську символіку. Кульчицького допитали як свідка, 20 листопада поліція почала офіційне розслідування справи.

Львів'янин змушений був усе ж зняти наліпку зі своєї машини. Він звернувся до генерального консула у Любліні з приводу цього інциденту та готує такі ж звернення до українського МЗС та інших відомств.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".‡агрузка...