УКРАЇНЦЯМ ОБІЦЯЮТЬ ПІДВИЩИТИ ПЕНСІЇ З 1 ЖОВТНЯ


Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що у разі прийняття Радою проекту пенсійної реформи до 15 липня, уряд зможе підвищити пенсії уже з 1 жовтня. Про це "Багнет" повідомили в прес-службі уряду, – Корупція Інфо

Популярне: Субсидії виплачуватимуть грошима за певних умов – Рева

"Я переконаний, що при наявності підтримки в українському парламенті 226 голосів, ми можемо до кінця цієї сесії − до 15 липня − проголосувати за основу і в цілому проект реформи − ред.), і з 1 жовтня в країні всім підняти пенсії. Я розумію, як це зробити, і готовий за це нести відповідальність", − заявив Гройсман.

Глава Кабміну додав, що в цьому році треба змінити ситуацію, за якої 80% українців отримують мінімальні пенсії.Гройсман повідомив, що, на думку урядовців, пенсійна реформа повинна включати три критерії: справедливість, бездефіцитність Пенсійного фонду та підвищення пенсій.

Прем'єр назвав несправедливим, що значна частина пенсіонерів, які свого часу не платили ні копійки Пенсійного фонду, отримують сьогодні таку ж мінімальну пенсію, як ті пенсіонери, сплачували внески у Пенсійний фонд.

Глава уряду пояснив, що пенсійна реформа, в урядовому варіанті, передбачає ряд заходів, які дозволять вже 7 років повністю ліквідувати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який сьогодні перевищує 140 млрд грн і є більше бюджет заходів безпеки і оборони на поточний рік.

"Моє завдання − створити таку систему, щоб через 7 років дефіцит бюджету Пенсійного фонду дорівнює нулю, або був близький до нуля", − підкреслив Гройсман.

Разом з тим прем'єр не виключив, що проект пенсійної реформи буде розкритикований деякими політиками-популістами аналогічно до того, як свого часу критикували підвищення мінімальної заробітної плати в два рази.

У той же час, за словами Гройсмана, позитивні показники свідчать про правильність прийнятого рішення, що покажуть результати першого кварталу.