За останні чотири місяці 2018 року в Україні збережеться тенденція підвищення цін на споживчі товари, що завдасть найбільшого удару по купівельній спроможності населення.

Такий прогноз озвучив генеральний директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Він також спростував офіційну інформацію про те, що в серпні інфляція була практично нульовою, оскільки зростання курсу долара змусило виробників піднімати ціни.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

"На цей рік Асоціація постачальників прогнозує інфляцію на рівні 10,5-12%… Головний удар по купівельній спроможності українців припаде саме на останні чотири місяці року", – сказано у його повідомленні.

Окрім цього він навів дані власного моніторингу та інфляційного барометра Мінекономрозвитку, згідно з якими подорожчало майже 80% соціального асортименту продуктів.

"Згідно зі статистикою, м'ясо подорожчало на 1%. Інші джерела вказують зростання в рази більше. Згідно з моніторингом Асоціації, ціна істотно знизилася на кілька продуктів. Тому якщо виводити середнє арифметичне, то дійсно може вийти, що ціни майже не виросли. Але хліба, який подорожчав, ми їмо в рази більше, ніж моркви, яка подешевшала, тому виходить, що витрати сім'ї виросли, а не залишилися незмінними", – пояснив він різницю між даними Державної служби статистики та реальними цінами в магазинах.

Дорошенко розповів, що таким чином для 30% людей інфляція значно вища, бо вони купують найдешевші продукти, які в останні роки дорожчають найбільше.

"А для людей, які заробляють від $1 тис., інфляція малопомітна, оскільки продукти їхнього раціону можуть навіть дешевшати, як це, наприклад, сталося з хлібом у червні. Тоді, коли найдешевші сорти додали до 5% за місяць, середній за вартістю хліб став навіть дешевшим", – підсумував він.

Також варто зазначити що на думку Дорошенка, заява прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо інфляції менше 10% в наступному році виглядає оптимістично, але малоймовірно.