“Червоними лініями” для України є компроміси щодо суверенітету та територіальної цілісності, а тому Україна не віддасть росії ні Крим, ні Донбас.

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив в інтерв’ю німецькій медіагрупі FUNKE.

“Для нас є “червоні лінії”: ми не віддамо жодної своєї території – ні Донбасу, ні Криму. Вони лише тимчасово окуповані. Крім того, ми не підемо на компроміс щодо суверенітету та незалежності. Україна буде боротися до перемоги”, – сказав Стефанчук у відповідь на питання, якими є передумови для того, щоб Україна погодилася на режим припинення вогню.

Стефанчук зазначив, що кожна війна закінчується капітуляцією або мирним договором, і Україна хоче домовлятися, однак російські воєнні злочини в Україні все більше зменшують таку ймовірну угоду. “Але після воєнних злочинів росіян у Бучі чи Ірпені простір для домовленості звужується. Донбас і Крим – наша територія. Ми зробимо все можливе, щоб їх повернути”, – заявив Голова ВР.

Він також наголосив на очікуванні Україною швидкого рішення з боку Німеччини щодо передачі нової та сучасної зброї. Передусім Стефанчук закликав надати Україні важке озброєння: самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню, зенітні системи та протикорабельні ракети.

За його словами, якщо Україна програє війну, то російські війська дуже скоро будуть уже в країнах ЄС. “Жителі Європи відчувають, що мир у світі не дуже стабільний. А президент росії володимир путін зробив лише перший крок. Якщо Україна програє війну, російські війська протягом місяця будуть у Польщі, Литві, Естонії та Латвії”, – сказав він.

Голова ВР Руслан Стефанчук переконаний, що з президентом рф володимиром путіним можна говорити лише про припинення війни проти України та відшкодування Україні завданих збитків.

“Я глибоко переконаний, що розмову з паном путіним можна вести тільки в одному напрямі: коли він зупинить цю криваву війну, і коли він відшкодує Україні у рамках репарацій усю шкоду, яку він завдав”, – наголосив Стефанчук, коментуючи питання про те, чи є сенс у телефонних розмовах лідерів Франції та ФРН з путіним.

Спікер парламенту вказав на важливість того, щоб німецькі політики в один голос “говорили, що України має перемогти, а це означає – що переможе вся Європа”.

Коментуючи питання про те, як може виглядати перемога України, Стефанчук заявив, що воно має дві складові. “Перша – це всеохоплююча перемога України, коли ми можемо говорити про те, що ми отримали ті території, включаючи Крим та Донбас. Крім того, росія має заплатити репарації, а відповідальні росіяни постали перед Міжнародним кримінальним судом. Але шлях до цієї перемоги не є простим. Він складається з багатьох інших перемог. І у якості першого етапу перемоги ми вбачаємо повернення територій України станом на 24 лютого”, – заявив Голова ВР.

Він також вказав, що наразі для досягнення цілей мало самої дипломатія, яка зараз не працює. “Єдиний шлях – це відвоювати наші території. Для цього нам потрібна велика допомога від усіх країн, які підтримують Україну. Насамперед – від Німеччини, яка вже заявила про низку своїх важливих рішень щодо надання Україні відповідного озброєння. Ми з нетерпінням очікуємо і будемо сподіватися, що отримаємо це озброєння з так званою німецькою точністю: у найближчі строки й у тому обсязі, який потрібен нам для перемоги”, – заявив Стефанчук.

«З огляду на триваючу війну росії проти України, політику стримування Альянсу НАТО щодо росії варто було б також посилити. Відкрита агресія, політика залякування, терористичні дії – весь цей інструментарій зовнішньої політики росії необхідно осмислити і дати йому належну відсіч. росію потрібно не тільки зупинити й відтіснити з України. Вона має бути позбавлена здатності здійснювати агресію проти будь-якої іншої країни в майбутньому», – наголосив спікер українського парламенту.