Президент України Володимир Зеленський задекларував майже 5 мільйонів гривень роялті від “Кварталу 95”. Він вніс ці дані у свою декларацію про доходи.
Про це свідчать дані у Єдиному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Українці зазначають, що це декларація чесного президента. Там не має мільярдів, великої кількості нерухомості та інших матеріальних благ, а всі гроші Зеленський заробив талантом та творчістю, що для більшості українских політиків – надскладна “робота”, адже вони тільки що і вміють красти, будучи по 20 років при владі.
Так, зміни президент вніс у п’ятницю, 3 січня. Зокрема, Зеленський вказав, що 27 грудня 2019 року отримав від “Кварталу 95” 4 мільйони 880 тисяч гривень роялті та 104 тисячі гривень компенсації за користування торговою маркою.
Відзначимо, що повна декларація про доходи за 2019 рік повинна бути заповнена президентом до квітня.
Згідно з попередніми деклараціями Зеленського, у 2017 році він отримав 5 тисяч гривень роялті від “Кварталу 95”, а у 2018 – 4 тисячі гривень.
У 2018 році Зеленський задекларував 9,7 мільйона гривень доходів, а у 2017 – 7,3 мільйона гривень.
Напередодні президентської виборчої кампанії, у січні 2019 року, Зеленський підтвердив, що отримував роялті від свого бізнесу у Росії. Він наполягав, що не може його закрити через кримінальне переслідування. Згодом, Зеленський запевнив, що вже закрив бізнес в РФ – як і обіцяв.
Варто зазначити, що нещодавно був прийнятий закон про Незаконне збагачення.
“Розроблений спільно з національними та іноземними експертами законопроект запроваджує новий механізм конфіскації незаконних активів посадовців – за рішенням суду у цивільному порядку без обвинувального вироку, а також повертає покарання для чиновників за незаконне збагачення – статтю Кримінального кодексу, яку в лютому 2019 року Конституційний Суд України визнав неконституційною” – йдеться у повідомленні.
За положеннями законопроекту у рази виявлення у посадовців не підтверджених активів на встановлену суму вони будуть притягуватись до відповідальності незалежно від свого статусу та займаної посади незалежно від часу набуття незаконних статків.
Всі раніше отримані дані про осіб які неправомірно набули активи будуть використані антикорупційними органами для позовів про стягнення у дохід держави незаконно нажитих активів.
Справи цієї категорії у законопроекті Зеленський пропонує віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду. Така пропозиція пов’язана з з необхідністю забезпечити неупередженість суду під час їх розгляду.