Чи можна отримати землю безкоштовно?

Громадським проектом «Поборемо корупцію разом» проводиться вивчення такого актуального питання, як реалізація права громадянами України щодо безкоштовної передачі їм у власність земельних ділянок.

Відповідно до ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Пунктом «е» ч.3 ст.116 ЗКУ передбачено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. 

Так довідавшись, що в с. Підрясне розробляються квартали для  видачі земельних ділянок з цільовим призначенням – «будівництво та обслуговування житлового будинку» та подаються заяви на безкоштовну передачу земельних ділянок не тільки місцевими жителями, ми вирушили на прийом до сільського голови с. Рясне-Руське. Так 22 серпня 2014 року в день прийому громадян сільського голови було подано заяву про виділення земельної ділянки.

8 вересня 2014 року сільський голова с. Рясне-Руське Смокоровська Емілія Петрівна зазначила, що земельна комісія відбудеться 11 вересня  2014р. на якій будуть прийматись  громадяни, які подали заяви про безоплатну передачу землі,  а сесію сільської ради з даного питання планують провести в листопаді цього року.

Громадський проект «Поборемо корупцію разом» буде пильно слідкувати за виконанням обранцями с. Рясно-Руської, реалізації прав громадян щодо безкоштовного віділення землі, як об’єкту права власності Українського народу. Найближчим часом ми проінформуємо, про коло суб’єктів, яким безоплатно передали землю, так як даний процес на жаль в нашій державі славиться корупційними зловживаннями.