Пенсійний фонд намагається покладатися у своїх касових розривах на казначейство, а це неправильно. Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила експерт із пенсійної реформи Реанімаційного пакету реформ Галина Третьякова.

Гостя програми, коментуючи ситуацію із пенсійним забезпеченням українців, зауважила, що минулого року проявилися вади фінансового планування щодо касового розриву у Пенсійному фонді.

«Це можна доказати тим, що наприкінці року, у грудні, ми змінювали бюджет фінансування Пенсійного фонду ще майже на 11 млрд грн від запланованого 134 млрд грн… Пенсійний фонд намагається покладатися у своїх касових розривах на казначейство. Це неправильно. Це треба було закладати у державному бюджеті під час планування у 2016 році. Цього не заклали під час розмов Мінфіну з Пенсійним фондом, тому він (касовий розрив) і виник», – зазначила Галина Третьякова.

Цього року, переконана експерт, такого не буде, оскільки керівництво Пенсійного фонду вже більш досвідчене у подібних питаннях.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Галина Третьякова, коментуючи ймовірність політичного впливу на процес виплати пенсій у рік виборів, зауважила, що тут більше залежить, наскільки досвідченими – з точки зору бюджетного планування – є кадри у Пенсійному фонді, оскільки від цього залежить контакт з Міністерством фінансів України. Експерт також нагадала, що правління Пенсійного фонду має затверджувати графіки фінансової звітності на наступний рік.

«На жаль, правління у нас формується у тому числі і за рахунок політиків. Там є народні депутати. Тому нам треба «перезавантажувати» корпоративне управління, і в правлінні мають бути не політики, а «робочі конячки», фінансисти, які обраховують та затверджують. Понад те, управління має керуватися ще і тим, що Пенсійний фонд має давати нам прогноз та актуальні розрахунки на 3, 5, 10 і 50 років. Ці розрахунки мають бути оприлюднені», – зазначила Галина Третьякова та додала, що й суспільство, й експерти мають бачити, як розвиватиметься демографічна ситуація, та моделювати використання грошей.