корбан-порошенко

Президент Петро Порошенко практично точно знав про підготовку затримання голови політради партії УКРОП, соратника бізнесмена Ігоря Коломойського Геннадія Корбана.

Про це "Апострофу" розповіло джерело в Адміністрації глави української держави, передає Корупція Інфо

За його словами, підготовка операції СБУ і Генпрокуратури, в результаті якої вранці 31 жовтня було затримано Корбан, була таємною: "Це для всіх стало повною несподіванкою. Всі деталі проговорювалися на найвищому рівні, інформація вниз не проникала".

Крім того, співрозмовник "Апострофа" вважає, що затримання Корбана сталося з санкції особисто Порошенко.

Він також вважає, що не варто розглядати дії проти Корбана тільки як атаку на партію УКРОП або інші політичні проекти, пов'язані з Ігорем Коломойським: "Щоб перемогти УКРОП, потрібно прибирати Коломойського. Одного Корбана недостатньо. Втім, якщо поєднати результат їхньої партії і витрати, то навряд чи можна назвати їх кампанію ефективною. Показаний не дуже добрий результат, який влада особливо не загрожує ".

"Ті, хто прийняли таке рішення, дивилися на ситуацію в комплексі. Не тільки на якийсь один момент. Тут замішані і політика, і бізнес, і оцінка можливого розвитку подій", – пояснило джерело "Апострофа".

Затримання Корбана він оцінив, як продовження боротьби команди президента з групою "Приват" (неформальну назву ФПГ, співвласником якої є Коломойський, – ред.). "Боротьба з олігархом триває, набуваючи жорсткі форм", – додав співрозмовник.

У той же час, за словами джерела "Апострофа" в оточенні Корбана, напередодні затримання того прислали СМС з попередженням.

"Йому регулярно надсилають такі попередження, так що він був готовий до такого повороту подій. Але він не думав, що це може відбутися за підсумками виборів. Адже це виглядало б як політичний тиск", – розповів співрозмовник видання.