У ряді одномандатних (мажоритарних) округів в кількох областях України зафіксована масова роздача громадянам умовної "передвиборної гречки" від імені потенційних кандидатів в народні депутати. Також проводяться відповідні спортивні заходи. Про це повідомили в прес-службі Комітету виборців України.

За даними організації, такі випадки мали місце в Луганській, Одеській, Полтавській, Житомирській областях.

"Як правило, роздача товарів здійснювалася від імені благодійних фондів, пов'язаних з народними депутатами. Така активність проводилася і раніше, однак з початком виборів вона істотно активізувалася", – відзначили в КВУ.

Так, за даними організації, в Сєверодонецьку Луганської області громадянам безкоштовно роздавали цукор в пакетах з символікою партії. В Одеській області в одному з округів пенсіонерам роздавали набір ліків, який включав валер'янку, перекис водню, бинт, вату, цитрамон, активоване вугілля. А разом з медикаментами роздавали лист із зображенням потенційного нардепа.

У Полтавській області, за даними КВУ, нардеп привітав учнів однієї зі шкіл зі святом останнього дзвоника і подарував м'ячі.

У Житомирі, за даними організації, з ініціативи народного депутата відкрили інклюзивну спортивний майданчик. Він разом з місцевою владою був присутній на відкритті.

У місті Коростень Житомирської області за підтримки благодійного фонду нардепа до Дня міста були організовані спортивні змагання зі стрітболу та воркауту, конкурс дитячих колясок і конкурс караоке для дітей. Учасники отримали призи від фонду.