1357648174_1318432268_p42504111

Голландська компанія екс-глави НКРСІ Петра Яцука купила дата-центр під Верховною Радою.

Про це пише "ЛігаБізнесІнформ", передає Корупція.Інфо.

Як зазначає видання, у найбільшого і одночасно найскандальнішого українського датацентру "Анте медіам" (Парковий) знову змінився власник.

Згідно з даними єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, власником основного пакету акцій підприємства (70%) стала голландська компанія Roybal Direct Investments BV. Частка колишніх власників датацентру зменшилася.

Пакет директора підприємства Віталія Філатова зменшився з 35% в 2014 році до 10% станом на початок 2016 року.

Решта 20% належать офшорній компанії DB Venture Investments LTD (Кіпр).

У 2014 році вона контролювала 35% "Паркового". А ще 30% були закріплені за "Топ Системс", власником якої є заступник директора "Паркового" Денис Бурдук, пише видання.

У нинішній версії складу акціонерів "Топ Системс" вже не присутня. Але, як повідомив виданню Бурдук, в акціонерах залишилися всі колишні власники.

Як відомо, "Анте Медіам" була заснована в кінці 2011 року. Її засновником виступала компанія "Амадеус Ко" (засновники – Олександр Хом'як і британський офшор Fineroad Business Llp), що побудувала на Парковій алеї біля Верховної Ради будівлю Центру адміністративно-ділової авіації.

На його першому поверсі розташувався дата-центр "Парковий". Філатову на перших порах належав лише 1%. Раніше він займався регіональним телекомунікаційним бізнесом в Донецьку, а Денис Бурдук був директором компанії "Топ Нет".

За однією з версій, "Парковий" був побудований за рахунок коштів Віктора Януковича.

За оцінками президента компанії Mirohost/Imena.ua Олександра Ольшанського, вартість "Паркового" перевищує 50 млн доларів.

Нинішній основний власник Паркового (Roybal Direct Investments BV) – це нова компанія. Згідно голландському ресурсу OpenCompanies.nl, вона з'явилася тільки 31 липня 2015.

У українському Держреєстрі у свою чергу розкривається і кінцевий бенефіціар голландської компанії – Петро Яцук. Це колишній глава Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації. У лютому 2011 року його призначив на цю посаду екс-президент Віктор Янукович.

Яцук займав цей пост аж до середини травня 2014 року, коли його (і весь старий склад регулятора) звільнив Турчинов.

Яцук в телефонній розмові підтвердив, що він придбав частину акцій "Анте Медіам".

Юридично угода оформлена за дорученням. Подробиці цієї довіреності він не уточнює. Але при цьому Яцук уточнив, що його голландська компанія Roybal Direct Investments BV взяла кредити в іноземних банках для купівлі та подальшого розвитку дата-центру "Парковий".

"Ми домовилися, що я зможу запустити цей об'єкт в роботу і вивести на беззбитковість, а з часом розрахуватися за частину придбаних акцій", – каже Яцук.

За його словами, умови кредиту, досить хороші. Відстрочка платежу – три роки. Суму кредиту він не розголошує. Новий акціонер розраховує вивести бізнес на беззбитковість за півроку.

У Парковому, за словами Яцука, досить добре побудована інфраструктура. А того, що має приносити гроші, як він каже, не вистачає.