Піх Богдан Петрович – начальник «Львівської залізниці», якого люди звинувачують у корупційних схемах та аферах з розкрадання земельних ділянок.

На посаду начальника «ЛЗ» Богдан Піх друге прийшов у 2010 році, коли при владі була олігархічна команда Януковича. Піх Богдан Петрович був членом Партії Регіонів в Обласній Раді і яро підтримував злочинну владу. Досі незрозуміло для кого працює керманич «Львівської залізниці»: для народу, чи для власного добробуту?

Відомо, що за час правління екс-президента Богдан Піх в складі політичної сили «Партії Регіонів» підтримував злочинні дії партійної верхівки. У журналістському розслідуванні команди громадського проекту «Поборемо корупцію разом» «Розкрадання львівської землі за планом Януковичів», журналістам вдалося дізнатися, що у селі Рясно-Руська запроваджують корупційну аферу за планом колишніх очільників влади.

За наказом Олександра Януковича керівництвом «Укрзалізниці», і, зокрема, «Львівської залізниці» – паном Піхом були підписані документи про створення санітарної зони поблизу під’їзної колії, яка знаходиться в аварійному стані і непридатна для користування.

Колію використовували востаннє ще у 60-х роках ХХ століття, коли по ній перевозили пісок до кар’єру Ясниський. Проте, після того, як перевезення поїздами визнали невигідними, і почали перевозити матеріали вантажівками, колія пустує, та не підлягає експлуатації.

Але для загарбання земель, які є ласим шматком для чиновників, оскільки вартують вони неабияких грошей, керманич «Львівської залізниці» під егідою Януковичів поставив свій підпис під документами, які дозволять високопосадовцям заробити мільйони на земельних ділянках.Справа у тому, що при створені санітарної зони у селі Рясно-Руська чиновники отримають 34 гектара землі поблизу Львова. Вартість однієї сотки землі становить від 1000 доларів, таким чином, ніби на законних підставах можна отримали чималий дохід від продажу території.

Схема доволі проста і неодноразово використовувалася в Україні при владі Януковича. Створення цієї зони позволить віднести земельні ділянки до державних володінь. Після цього колію визнають аварійною та непридатною для перевезень. Земельні ділянки приватизують ті ж самі чиновники, а згодом продадуть за шалені гроші.

Проблема також полягає у тому, що на території, де планують створити санітарну зону живуть люди, мають там власні будинки та господарство. Всі землі приватизовані, але їх хочуть відібрати прибічники колишнього правлячого режиму.

Богдан Петрович Піх був задіяний у цих схемах, підписуючи фактично незаконні документи, і зараз він мав шанс змінити ситуацію, адже після усунення від керування країною Януковича і компанії усі політики мають шанс очистити своє заплямоване минуле. Він легко може подати клопотання про скасування цих актів, і піти на зустріч громаді, яка уже розпочинає судові процеси з «Укрзалізницею» задля встановлення справедливості, проте пан Піх цього не робить.

Нагадаємо, що однією з головних вимог Революції гідності була люстрація всіх посадовців, які були при владі за часів президента-втікача. Богдан Піх досі займає посаду начальника «Львівської залізниці», і продовжує справу олігархічної влади. Невже цьому чиновнику, який отримує непогані дивіденди від займаної посади, мало грошей для власних потреб, що він віддає завідомо злочинні накази, та продовжує розвивати корупцію, залишаючи громаду їхніх власних приватизованих земельних угідь?