експеримент

Тиждень у Раді почався з нововведень на посадах далеко не останніх щодо важливості та оплачуваності. Так, "старий добрий знайомий" Ігор Булоус раптово очолив Фонд держмайна України, а юрист Юрій Терентьєв зайняв крісло голови АМКУ. Хто ці особи і що варто очікувати від них у майбутньому?

білоус infografica

Відомий любитель посвітити на засіданнях годинником за кільканадцять тисяч євро та просто поточний голова Фонду державного майна України – Ігор Білоус.

Досить неоднозначна особистість у політичному житті України тепер дісталася до вкрай небезпечної ланки країни. Фонд держмайна, наче лакмусовий папірець, який або вкотре підтвердить закорумпованість чиновників, або ж навпаки – дасть шанс на швидкий прогрес.

Детільніше про персону Білоуса читайте далі.

Діяльність:

Стартував у робочому аспекті Білоус в українській Приватній незалежній інвестиційно-банківській компанії "SARS Capital". Там він пробув з 2000 до 2004 року у на посаді аналітика.

У 2004 році переходить в малий бізнес, де працював у приватному партнерстві.

У 2005 році переходить в UBS Investment Банк, де зайняв посаду виконавчого директора.

У 2011 році Білоус переходить в українську компанію Ренесанс Капітал, де до 2013 року обіймав посаду, спочатку помічника виконавчого директора, а потім начальника інвестиційно-банківських послуг.

У 2013 році Білоус починає працювати в Consortium Industrial Group (CIG), де зайняв посаду віце-президента.

У січні 2014 року в компанії Altius зайняв пост керуючого партнера.

У березні 2014 Ігор Білоус переходить працювати в державну структуру, в Міністерстві доходів і зборів України він зайняв пост першого заступника.

У червні 2014 Міністерство доходів і зборів було реорганізовано в Державну фіскальну службу, де Білоус зайняв керівну посаду. Проте втримався лише до березня 2015 року через серйозні скандали.

З 19.05.2015 р – Фонд державного майна України – голова.

Бідність і яскравість:
Цей незручний момент, коли чиновник "світить" на публіку новеньким, блискучим та шалено дорогезним годинником, а потім стає головою Фонду держмайна. Збіг? Не думаю.

Фінансовий стан:
У голови Фонду дежмайна Ігоря Білоуса за минулий рік – 2 мільйони 160 тисяч гривень. Із них зарплата – 157 тисяч. Решта – дивіденди, дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна.

У нього є земельна ділянка у Київській області, будинок у Івано-Франківській області, а також гараж у Києві. У власності Білоуса чотири автомобілі – Audi, Mercedes, Ford та Nissan, а також мотоцикл. На рахунках у банку – 3 мільйони гривень.

Майно:
Дружина Білоуса – 28-річна стоматолог Марина Білоус, закінчила медуніверситет ім. Богомольця, стажувалася в Швейцарії і Великобританії і навіть отримала п'ять патентів на нові види лікування зубів в Україні. Згідно з декларацією Білоуса, за минулий 2014 рік він отримав доходу на 2,163 млн грн.

Із них заробітна плата склала 157 тис. грн, дивіденди 200 тис. грн, страхові виплати 5 тис. грн. Найбільше суму – 1,8 млн грн – Білоус отримав від відчуження майна. Водночас дружина Білоуса за 2014 рік отримала 133 тис. грн доходу. У графі "Сума коштів на рахунках у банках" Білоус вказав, що тримає у "Приватбанку" 3 млн грн. Водночас у графі "вкладених у звітному році" значиться майже 5 млн грн. Його дружина також зберігає 2 млн грн у "Приватбанку".

У власності Білоуса земельна ділянка площею 1300 кв. метрів у елітному селі Плюти (Обухівський район) під Києвом, будинок на Франківщині – 249 кв. метрів, у графі "квартири" – він вказав незавершене будівництво у тих самих Плютах, 570 кв. метрів. У його дружини є земельна ділянка у Вишгородському районі Київщини – 900 кв. метрів, а також квартира у Києві – 94,7 кв. метрів.

Білоус також задекларував чотири автомобілі – Nissan, Mercedes, Ford, Audi та мотоцикл. У його дружини один Mercedes.

Потенціал:
Ігор Білоус готовий застосовувати детектор брехні при відборі чи перевірці кадрів.

"Детектор у нас є, є також відповідний фахівець, і в деяких випадках ми будемо вибірково залучати людей до перевірки на детекторі. Поки ми не дійшли до цього, тому що пристроєм додаткового гестапо і залякуванням людей в період і так великої демотивації і невизначеності ми значних результатів не доб'ємося ", – сказав Білоус.

Він додав, що після розформування Міндоходов і створення Податкової служби буде проведена перевірка ефективності роботи кадрів та їх відповідальності. Він підкреслив, що повна зміна кадрового складу в його плани не входить, оскільки серед старих співробітників відомства є багато професійних і чесних фахівців

тереньтьев інфо

Людина, яка ніколи раніше не працювала на державній службі, державних відзнак чи нагород не має, зате має досвід у сфері фінансів та реалізації проектів – Юрій Терентьєв.
Останні три роки Терентьєв працює заступником гендиректора з правових питань "Криворіжсталі". ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Верховна Рада призначила новим головою Антимонопольного комітету України юриста Юрія Терентьєва.

Основна освіта Терентьєва – юридична. У 1998 році він закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка за спеціальністю "міжнародне право".

Пізніше у тому ж виші отримав диплом за спеціальністю "фінанси". Терентьєв почав свою кар'єру в 1995 році в українській юридичній фірмі "DML- Law Consulting Firm", де відповідав за представництво компанії в загальних і арбітражних судах, консультації з питань оподаткування, зовнішньоекономічної діяльності, трудового права, договірну роботу.

Останні три роки працює заступником генерального директора з правових питань ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (відоме як "Криворіжсталь"). До цього десять років працював у "Метро Кеш енд Кері Україна", два роки – у тютюновій компанії "Джей Ті Інтернешнл" і три роки – у міжнародній фармацевтичній компанії "Брістол-Майерс Сквібб України".

За словами самого Терентьєва, крім правового досвіду, він має ще управлінський досвід у сфері фінансів та реалізації проектів. Відповідав за питання фінансового контролю, внутрішнього аудита, боротьби з корупцією та реалізацію будівельних проектів. На державній службі Терентьєв ніколи не був, державних відзнак чи нагород не має. Новий голова АМКУ за минулий рік заробив 1,2 млн грн, які записані, як зарплата.

Ще 666 тис. грн Терентьєв записав, як дивіденди. Його дружина отримала 853 тис. грн зарплатні. Про це свідчать дані його анкети, розданої депутатам для ознайомлення, пише Українська правда. Крім того, Терентьєв купив квартиру на 155,6 кв. м у Києві на вулиці Щекавицькій, за яку заплатив майже 2,5 млн грн. Ще 450 тисяч він витратив на придбання Jaguar XF.

Ще один Jaguar належить його дружині. У ймовірного очільника АМКУ лежить 4 млн грн у "Альфа-Банку". У його дружини лежать на рахунках ще півмільйона гривень у тому ж "Альфа-Банку" та "Універсалбанку".

Політичні амбіції

Верховна Рада прийняла проект постанови про призначення Юрія Терентьєва головою Антимонопольного комітету України.

За відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів.

Нагадаємо, вчора у ВР був зареєстрований урядовий проект постанови про призначення Терентьєва главою АМКУ, зареєстровано за № 2881 від 18 травня.
 

Пріоритети

У своєму останньому інтерв’ю газеті "Голос України" Терентьєв серед своїх пріоритетів назвав боротьбу з монополізмом в українській економіці, також він вважає необхідним стежити, щоб великий бізнес не зловживав своїм становищем. Однак Терентьєв зазначив, що конкуренція не може з’явитися лише зусиллями антимонопольного органу. Це системна узгоджена робота багатьох органів влади. Розвиток конкуренції, дерегуляція та боротьба з корупцією — складові частини одного цілого, які тісно пов’язані з "деолігархізацією".

Новий керівник також пообіцяв допомогти прибрати "штучні перешкоди" для бізнесу в Україні.


Сім’я.

Він має дружину та двох дітей.

Думка експерта.

Призначення Терентьєва та Білоуса — експеримент, — політолог.

Великих сподівань на новопризначених голову Фонду держмайна Ігора Білоуса та голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва немає, однак, можливо, вони зроблять сюрприз.

Таку думку в коментарі сайту "24" висловив політолог Володимир Фесенко.

"З одного боку йдеться про нову хвилю менеджерів-технократів, але з іншого — це політичні призначення, навіть квотові. Конкретні особи голосувались конкретними політичними силами. Більшість коаліції на це погодилась. Але сказати, який буде результат їхньої роботи, зараз неможливо", — вважає політолог.


Наразі у новопризначенців є вибір: або провести реформи та стати великими державними діячами, або залишитись виконавцями. Для прикладу експерт наводить політичну кар’єру теперішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, який починав з міністра економіки АР Крим. Зараз у суспільства величезний попит на реформаторів, однак у влади їх не вистачає.

Якщо вони будуть виконавцями, гратися у різні схеми та імітувати реформи, то стануть перехідними фігурами. Тоді вони не дуже довго затримаються, бо зараз швидкий політичний час. А якщо вони спробують стати самостійними фігурами та реформаторами, тоді буде шанс і для них, і для суспільства. А поки це черговий експеримент,
— вважає Фесенко.

Джерело: Корупція.інфо