Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовив Україні в екстреній фінансовій допомозі (Emergency finance).

Про це в ефірі телеканалу “1+1” повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Він зазначив, що до інструменту Emergency finance Київ звернувся через проблеми, що виникли у країні.

“Ми це питання розглядали у зв’язку із нинішньою ситуацією. Але я вам скажу відповідь наших партнерів із Міжнародного валютного фонду: “Шановна Україна, у вас є програма, тому, будь ласка, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас питання Emergency finаnce”, – пояснив Марченко.

Він підкреслив, що відповідь МВФ Україні була “чіткою”.

Також в телеграм-каналі “Наблюдатель” зазначили, що екс-міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що скорочення фінансування Пенсійного фонду України в 2021 році на 8,5 млрд може привести до зриву індексації пенсій. За його словами, реальні потреби ПФУ значно вищі за ті, що пропонує закласти Кабмін.

“Насправді потрібно було підвищувати фінансування на 20 млрд грн, а не скорочувати його. У мене питання: як ви в таких умовах збираєтеся провести індексацію пенсій в березні? Де взяти гроші на підвищення пенсій військовим? Якщо Кабінет міністрів цього не розуміє, то тут повинні втручатися народні депутати, президент “.

Рева також додав, що негативно на наповнення Пенсійного фонду може вплинути і рішення перевести друге заплановане підвищення мінімальної зарплати на грудень 2020 року (у першому читанні підвищення було передбачено на липень).

Так, близько 40% працюючих українців платять єдиний соцвнесок (велика частина якого надходить до ПФУ) з мінімалки. При її підвищенні виростуть і відрахування. Крім того, Кабінет міністрів також переглянув:

  • збільшення прожиткового мінімуму для визначення посадового окладу для прокурорів до 1600 грн (+600 грн). Це призвело до збільшення витрат на прокуратуру на 2 млрд гривень;
  • підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн перенесли на 31 грудня, до 6000 грн залишили з 1 січня;
  • держпідприємства (підприємства з часткою держвласністю) тепер зобов’язані виплачувати 90% дивідендів замість 30%. За рахунок чого оновлюватися?
  • збільшили витрати на Верховну Раду України на 247 млн ​​грн;
  • зменшили видатки Міністерству освіти і науки на 4,2 млрд грн;
  • зменшили витрати Мінкультури на 1,2 млрд грн;
  • зменшили витрати на ДФРР на 4,9 млрд грн;
  • зменшили додаткову дотацію регіонах на 2 млрд грн. Зате додали субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів в сумі 6 млрд грн;
  • скорочено фінансування ПФУ на 8,5 млрд грн.