Абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі Олександр Усик детально висловився про проблему Криму, де він народився і виріс, а також розповів, як зараз у нього складаються стосунки із друзями й знайомими, котрі залишилися на анексованій території.

"Стало незручно їздити в Крим, якісь межі з'явилися, розбіжності між людьми, злість. Це катастрофа. У мене є внутрішні переживання, але через молитву вони заспокоюються. В Криму живе мій тренер, там мій клуб, друзі, знайомі — зрозуміло, я не припиняю із ними спілкуватися або їздити туди, тому що у мене там поховані мої рідні", — сказав боксер в ефірі одного з телеканалів.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Говорячи про те, як у Криму ставляться до його виступу під українським прапором, Усик сказав:

"Може, є люди, які дорікають мені за це, але моє оточення мене не засуджує. Я роблю те, що роблю. Ні в кого нічого не забираю, і ні у кого нічого не прошу".

Однак, на питання, кому нині належить Крим, український чемпіон зробив досить неоднозначну заяву.

"Чий Крим? Божий. Це по-справжньому. Чи буде він українським? Все залежить від народу або від волі Господньої. Я намагаюся про це не думати, тому що думки заводять кудись далеко."

Додамо на такі слова боксера, гнівно відреагував український політолог Олексій Голубуцький.

“Ну так, звичайно – скромний такий Божий дар Путіну. Нова версія РПЦ, так би мовити. Це, мовляв, Боженька Путіну особисто прийшов і доповів: ось тобі подаруночок, слався-слався, руссо-цар! З такою яєчнею в мізках, справді, як ще Путіна Божим даром не визнав”, – написав він.

Втім, український журналіст Анатолій Яворський вважає, що Усик робить подібні висловлювання з метою залишатися своїм на півострові і без перешкод їздити туди, адже сам боксер й підтвердив, що не припиняв відвідувати вже окупований Росією півострів.

“Хитро…й Усик. Боксер сьогодні знову відзначився. На ТВ на питання в лоб: “Чий Крим?” – відповів: “Божий”. (Раніше тупо відмахувався: “Крим – це Крим”.) І правду сказав, і в Крим продовжить їздити спокійно – ніхто не чіпатиме”, – написав журналіст на своїй сторінці у Facebook.

Втім варто зазначити, що деякі коментатори у соцмережах розцінили ситуацію з Усиком як провокацію журналіста, висловлюючи думку, що по-перше, не варто питати спортсменів про такі речі, а по-друге, запитання про Крим доволі неоднозначні.