Раїса Богатирьова – протеже Януковича і фаворитка бандитської «сім'ї», яка відверто симпатизувала Віктору Ющенку. Вона один з небагатьох українських політиків, які уникли скандальних падінь. Хоча її діяльність на посаді міністра охорони здоров'я була пов'язана з грандіозними скандалами. Богатирьова «кришувала» поставки неякісної вакцини, щеплення якої приводили до смертей дітей, доклала руку до спустошення скарбниці за допомогою тендерних закупівель, а також примудрялася цілеспрямовано підсаджувати українців на наркотики.

Редакція Корупція.Інфо розповість вам про те, як проста швачка очолювала міністерство і водночас вдало заробляла мільйони.

У політику Раїса Василівна прийшла в роки перебудови: у 1990 році її обирають народним депутатом Верховної Ради України від Краматорська. Крісло акушер-гінеколог отримує завдяки своєму чоловікові, який в той час працював в міськкомі партії. Кар'єра Богатирьової в столиці стрімко йде вгору: вона стає провідним членом Комісії ВР з питань охорони здоров'я, в 1994 році переходить на роботу в міністерство охорони здоров'я (в уряді Валерія Пустовойтенка в 1997-1999 роках), і незабаром очолює його. Новоспеченому міністру довіряє сам Леонід Кучма і призначає консультантом з наукових питань.

Подейкували, що призначенням на пост міністра охорони здоров'я Раїса Василівна зобов'язана близьким зв'язкам з родиною Кучми, особливо жіночою дружбою з Людмилою Кучмою. Їхні теплі й дружні стосунки неодноразово потрапляли під об'єктиви камер.

Дами здружилися на ґрунті входження в ряди кураторів благодійних організацій, а також вони разом склали присягу в такій специфічній структурі, як Орден святого Станіслава. Ця «шарашкіна контора» або лохотрон для багатіїв процвітав з початку 90-х. Першим посвячення пройшов Леонід Кучма, а далі понеслося … Вважалося, що членство в цьому Ордені отримують за внесок в розвиток держави і добрі справи. На ділі, це елітний клуб, де за членство платили шалені гроші. Данину збирав Високоповажність великого пріора ордена Святого Станіслава в Україні Павло В'ялов, людина з кримінальним минулим. Так ось Раїсу Василівну в «клуб» привела Людмила Кучма.

Є й інша рушійна сила, яка доклала руку до запаморочливої політичної кар'єри Богатирьової. Раїса Василівна ніколи особливо не афішувала своє членство з кінця 90-х в Християнсько-демократичної партії, яку очолював шахрай, ловелас і екс-заступник мера Києва Віталій Станіславович Журавський. Політиків пов'язували більш ніж дружні стосунки. Хоча Богатирьова і Журавський заперечують це. Проте, вони разом входять у Верховній Раді в групу «Регіони України», яку Журавський планував очолити. Це відбувається з подачі Олександра Михайловича Волкова, «директора парламенту» і «сірого кардинала» Кучми, який мав велику симпатію до Раїси Василівни.

Популярне: "Якщо сукупний дохід більше 6900": Хто в Україні більше не отримає субсидії

У 2004 році Леонід Кучма пішов з поста президента. Богатирьова активно підтримувала політику нового кандидата на пост – Віктора Януковича. Вона стала його довіреною особою і взялася негласно керувати виборчою кампанією. Гроші Партія Регіонів отримувала, природно, від Ріната Ахметова.

Та Помаранчева революція перекреслила плани «донецьких» – країну очолив Віктор Ющенко. Янукович не виправдав надій Ахметова. Раїса Богатирьова заговорила про зміну лідера партії, ненароком пропонуючи свою кандидатуру. Однак Рінат Леонідович не став ризикувати.

Ситуація загострилася до краю після Парламентських виборів-2006, коли Партія Регіонів отримала більшість мандатів в Раді. Раїса Василівна швидко зорієнтувалася і тихо «перекинулася» на сторону новоспеченого Гаранта, при цьому успішно працюючи на Януковича. За всіма прогнозами 2006 року Богатирьова мала очолити український парламент, але призначення знову не відбулося.

24 грудня 2007 року Президент Ющенко призначає на посаду Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Раїсу Богатирьову. Майже місяць вона мовчала і все обмірковувала. Перед виходом на нову посаду Богатирьова радикально змінила образ і зробила пластичну операцію. Це сталося під час новорічних канікул в Раді. Раїса Василівна завжди відрізнялася пишними формами і нестриманим стилем в одязі. А у крісло секретаря РНБО сіла струнка блондинка років 40-ка.

Вона охоче ділилася секретами перетворення – здоровий спосіб життя і відмова від пива, сигарет і кави. Насправді ж, «здоровий спосіб життя» коштував 50 тис. доларів і «зробили» його в пластичній клініці або Австрії, або Швейцарії. Перетворення відбулося з подачі Віктора Ющенка, який як раз оголосив війну Юлії Тимошенко і шукав претендента на роль жіночого лідера нації. З Богатирьової лідер, на жаль, не вийшов.

У лютому 2012 року президент Віктор Янукович звільняє Раїсу Богатирьову з посади секретаря РНБО і призначає віце-прем'єр-міністром охорони здоров'я. Раїса Василівна погоджується. Відразу хочеться згадати про гучні заяви політика. Однак і з цієї ситуації Богатирьова вивернулася – вона сказала, що посаду Секретаря РНБО від Ющенка – це єдина на той момент можливість припинити політичні репресії проти ПР. Всі повірили.

Через півроку Раїса Василівна стає міністром охорони здоров'я в новому уряді Миколи Азарова.

Нове крісло дозволило Богатирьової розгорнути свою корупційну діяльність з новою силою.

Скандал розгорівся в 2012 році навколо вакцини для щеплень від гепатиту В. МОЗ по тендеру закупив вакцину у «Фармстандарт-Біолік». До торгів було допущено два підприємства: виграв «Фармстандарт-Біолік» і друге маловідоме з точно такою ж вакциною, як і у переможця. У вузьких колах говорили про те, що друга компанія – дочірнє підприємство тендерного «конкурента». Вартість угоди 1,6 млрд гривень.

Незабаром Державна служба лікарських засобів тимчасово заборонила реалізацію вакцини.

Про діяльність цієї жінки можна писати дуже багата, але також хотілося б розповісти де зараз ця не проста і скандальна персона української політики. Отже, з 20 жовтня 2014 року знаходиться у розшуку. А за даними, які доступні в Інтернеті, Раїса Василівна живе в Криму в Форосі.

Туди переїхала тютюнова компанія «Хамадей» з Донецька і запустила своє виробництво сигарет. «Хамадей» в Криму зареєстровано як ТОВ «ТК« Пеппель »і на 100% належить єдиному власнику донецької тютюнової компанії Валерію Хоменку.