Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що висновок про членство України в ЄС хочуть підготувати влітку 2022 року.

Потім українську заявку на вступ представлять Єврораді.

“Зазвичай минають роки, перш ніж Рада ЄС прийме заявку на членство, але Україна зробила це за тиждень або два, і я закликаю рухатися вперед якнайшвидше… Наша мета – представити заявку України Раді цього літа”, – заявила фон дер Ляєн.

Нагадаємо, Європейський Союз ухвалив п’ятий пакет санкцій проти росії у відповідь на неспровоковану військову агресію проти України.

Така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Ради.

«З огляду на триваючу агресивну війну росії проти України, а також враховуючи повідомлення про звірства, що скоєні російським збройними силами в Україні, Рада ЄС вирішила сьогодні застосувати п’ятий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, погоджений пакет обмежувальних заходів має на меті посилити тиск на російську владу та на її економіку, та обмежити ресурси кремля для продовження агресії проти України.

Пакет санкцій включає:

  • Заборону купувати, імпортувати або передавати вугілля та інше тверде вуглецеве пальне до ЄС, якщо вони мають походження з росії або були експортовані з росії, починаючи з 22 серпня 2022 року. Імпорт вугілля в ЄС наразі становить 8 мільярдів євро на рік.
  • Заборону на надання доступу до портів ЄС кораблів, що зареєстровані під прапором росії. Виключення робитимуться для сільськогосподарських та продовольчих товарів, гуманітарної допомоги та енергетики.
  • Заборону діяльності будь-яких операцій із залученням автомобільного транспорту з росії або білорусі, що не дозволить їм транспортувати товари дорогами в межах ЄС, включаючи транзит його територією. Певні виключення зроблені для деяких пробудктів, таких як фармакологічні та медичні вироби, сільськогосподарська та харчова продукція, включаючи зерно, а також для автомобільного транспорту, що використовується із гуманітарними цілями.
  • Подальшу заборону експорту, орієнтовану на пальне для літаків та інші товари, такі як квантові комп’ютери або сучасні напівпровідники, сучасна електроніка, програмне забезпечення, чутлива продукція машинобудування та транспортне обладнання. Нова заборона на імпорт вводиться також для такої продукції як деревина, цемент, добрива, морські продукти та алкогольна продукція. Лише два згадані напрямки заборони експортних операцій варті 10 мільярдів євро та 5,5 мільярда євро, відповідно.