Минулого тижня зміцнення гривні до долара продовжилося. На різних сегментах валютного ринку долар подешевшав на 0,6-0,8%, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Я так і не став на бік «бариг»”: Саакашвілі попросив допомоги в українців на польському кордоні (ВІДЕО)

Примітно, що зміцнення гривні йшло послідовно щодня, без натяку навіть на короткострокову волатильність у зворотний бік.

Так, за тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 25,70 грн до 25,49 грн, або на 0,8%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей самий час знизився з 25,63 грн до 25,42 грн, або на ті ж 0,8%.

Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках знизилися за тиждень з 25,56/25,80 до 25,40/25,64.Таким чином, купівля знизилася на 0,7%, а продаж – на 0,6%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 0,9% до 1,0%.

Вихід НБУ на міжбанк у перший день тижня для купівлі валюти стає вже своєрідною традицією, зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі. Цього разу Нацбанк заявив про бажання купити $100 млн, тоді як раніше в цьому місяці заявлений обсяг покупок становив $50 млн. Всього з початку місяця НБУ вже купив на аукціонах $140,2 млн.

Також варто відзначити, що Московська біржа (MOEX) припиняє торги валютною парою гривня/російський рубль. Прес-служба російського торгового майданчика повідомила, що призупинення торгів цим інструментом пов’язане з відсутністю інтересу учасників торгів до нього.

На розпочатому тижні експерт очікує продовження існуючого тренда на зниження долара до гривні.

“Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку може опуститися в район 25,2-25,3 грн, а готівковий долар у банках буде котируватися близько 25,2/25,5 грн”, – прогнозує Іосуб.‡агрузка...