Українцям наполегливо рекомендують відмовитися від штучних квітів і вінків.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України

Шкода, якої щорічно пластикові квіти і вінки завдають всьому світу, надзвичайно велика.

"Закликаємо вас не купувати пластикові квіти та вінки. На жаль, така практика існує в усіх регіонах України. Альтернативою пластику можуть бути вінки з живих хвої та квітів, живі квіти, висаджені у грунт, газонна трава, сухі квіти і свічки".
пишуть у зверненні до українців міністерські чиновники

Священики також звернулися до українців з наполегливим проханням – не приносити на кладовища штучні квіти, які з кожним роком все більше забруднюють навколишнє середовище.

Щороку на українських кладовищах накопичуються гори сміття, яке практично не вивозиться, і не утилізується. А спалювати його вкрай небезпечно.

Нагадаємо, що батьківські суботи – це дні особливого поминання померлих рідних і близьких.

Батьківські дні 2019 випадають на інші дати, ніж, приміром, у минулому, так як їхні дати пов'язані з днем святкування Великодня, тобто дати батьківських субот з року в рік змінюються.

Батьківські дні 2019 випали на наступні числа:

2 березня – Вселенська м'ясопусна субота: зазначається за 8 днів до початку Великого посту перед Великоднем 2019. Її ще називають Мала Масляна. Молитися прийнято за всіх покійних;

23 березня,30 березня і 6 квітня – друга, третя і четверта суботи Великого посту. В цей час у церквах не служать заупокійних служб. Тому, якщо третій, дев'ятий і сороковий день після смерті людини випав на цей період, то пом'янути його рідня може виключно в ці поминальні дні 2019;

7 травня – це Радониця 2019 або, як їх ще називають, Гробки 2019 в Україні.  У цей день прийнято готувати ситний вечеря і поминати людини вдома, а не на цвинтар, щоб не вторгатися у світ померлих.